Šatan o odmietnutí trojice z NHL. A čo fínski majstri a Ružička?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Miroslav Šatan prehovoril o odmietnutí trojice z NHL. A čo fínski majstri a Ružička?

Slovenská reprezentácia sa pred MS v Lotyšsku stále formuje a nepozná definitívne zloženie.

Ráno sme sa dozvedeli nepríjemné správy o tom, že trojica z NHL Andrej Sekera, Richard Pánik a Christián Jaroš odmietla posilniť tím.

„Sekera a Pánik sú starší, skúsení hráči. Keďže mali náročnú sezónu, príliš sme nepočítali s tým, že by sa k nám pripojili. U Christiána Jaroša to chvíľu vyzeralo nádejne. Nemá však kontrakt na ďalšiu sezónu a s agentom sa rozhodli, že si počkajú na otvorenie trhu s voľnými hráčmi," vysvetľoval Miroslav Šatan pre hockeyslovakia.sk.

Dvojicu zámorských posíl Adam Húska, Róbert Lantoši doplní útočník Marián Studenič, ktorý v NHL debutoval v drese New Jersey. Zo zámorských posíl je ešte v hre ďalší útočník Adam Ružička, ktorý odohral výbornú sezónu na farme Calgary v Stocktone.

„Pracujeme aj na Adamovi Ružičkovi. Momentálne sa nachádza v tíme Calgary a má šancu si zaň zahrať potom, ako Flames prišli o účasť v play-off. Definitívny verdikt budeme poznať do konca týždňa," prezradil Šatan.

Slovenský tím v nasledujúcich dňoch doplnia dve kvalitné posily do útoku - Pavol Skalický a Kristián Pospíšil. Obaja pomohli tímu Lukko Rauma k zisku majstrovského titulu vo Fínsku.

„Riešime to v týchto hodinách. Budeme sa snažiť, aby sa pridali k mužstvu čím skôr."

Reálne sa už nedá počítať so žiadnymi posilami zo zámoria. Ani s hráčmi z taxi tímov či hráčmi, ktorí eventuálne vypadnú v prvom kole play-off. Pri súčasných pandemických opatreniach by ich povolanie nedávalo zmysel.

„Chalani budú musieť trénovať s kmeňovými mužstvami v NHL a vyčkávať, či sa dostanú do hry. Nás však nebudú môcť posilniť. Rovnako ako hráči, ktorí hrajú NHL pravidelne a čaká ich 1. kolo play-off. Vzhľadom na procedúry v Rige nebude mať zmysel čakať, či vypadnú z hry o Stanleyho pohár.

Títo hráči by síce mohli priletieť do dejiska šampionátu, ale museli by tri dni stráviť v izolácii, následne ďalšie tri dni neprichádzať do kontaktu s ďalšími hráčmi a až po tomto období a každodennom negatívnom teste by mohli zasiahnuť do diania. Budeme sa snažiť sformovať našu zostavu už koncom týždňa a odísť do Rigy so solídnym tímom bez zmien," uzavrel Šatan.