Šatan novým prezidentom, Rusnák uviedol kontroverzný dôvod vzdania sa kandidatúry

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Miroslav Šatan sa podľa očakávania stal novým prezidentom SZĽH.

Miroslav Šatan sa stal novým prezidentom SZĽH. Rohodol o tom Volebný kongres. Šatan dostal 229 hlasov, jeho jediný protikandidát Jaroslav Šmátrala 99 hlasov.

Pôvodne za prezidenta SZĽH kandidoval aj Dárius Rusnák, ktorý sa však rozhodol kandidatúry na poslednú chvíľu vzdať. Dôvodom bol utorňajší brífing Martina Kohúta. Rusnákovi sa nepáčil spôsob, akým Šatana odchádzajúci prezident pred voľbami prezidenta podporoval.

„Obaja kandidáti sú schopní, držím im palce. Ale v prvom rade si prajem, aby voľby prebehli korektne, pretože doteraz to korektné nebolo. Nepáči sa mi, ak niekto niektorému kandidátovi preukazuje náklonnosť a oslovuje druhých. To je dehonestujúce od človeka, ktorý doteraz viedol hokejový zväz. Ak by som sa nerozhodol vzdať sa, tak s takýmto človekom by som ja nemohol spolupracovať,” vyhlásil Rusnák pre slovenské médiá na margo Kohúta.

Rusnákovi sa nepáči, akým spôsobom sa "zlatí chlapci" rýchlo hrnú do vysokých funkcionárskych pozícií. Mali by po skončení aktívnej kariéry podľa jeho názoru začať postupne a prejsť si viacerými pozíciami, aby nazbierali potrebné skúsenosti.

„Ja si vážim chlapcov, ktorí sa stali majstrami sveta a som na to aj hrdý. Ale nedá sa hneď od hokejky robiť vysokú funkcionársku politiku. Mali by začať tak ako ja, keď som bol najskôr tréner, potom manažér a potom som pracoval vo výkonnom výbore.”

„Mám viac skúseností. Robiť takúto prácu tri roky od skončenia kariéry je podľa mňa priskoro. Ale netvrdím, že takýto človek nemôže byť dobrý prezident. Ale sú tu ľudia, ktorí sa hokeju venujú dlhšie. Netlačia sa však tak dopredu.”