Šatan kritizuje bývalých spoluhráčov: Radšej chodia na dovolenky, ako pomôcť nášmu hokeju

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Miroslav Šatan skritizoval bývalých spoluhráčov, ktorí radšej chodia po dovolenkách, ako by mali pomôcť slovenskému hokeju.

Miroslav Šatan bol nielen výborný hokejista, ale zdá sa, že spraví veľkú kariéru aj ako hokejový funkcionár. Naznačil to v pozícii generálneho manažéra Tímu Európy na Svetovom pohári. Európsky mix senzačne postúpil až do finále, v ktorom prehral s domácou Kanadou.

Posledné dva roky "Tichý zabijak" pracoval ako generálny manažér slovenskej reprezentácie. Za tento krátky čas za ním ostal kusisko poriadnej práce. Priviedol niekdajšieho trénera NHL Craiga Ramsayho a spoločne presadzovali systém, ktorý prinášal postupne plody. Na domácich MS sa slovenskí reprezentanti prezentovali parádnou hrou, škoda len, že neprišla tá povestná čerešnička na torte v podobe postupu do štvrťfinále.

Šatan obetoval pre slovenský hokej veľa. S rodinou sa presťahoval z Ameriky na Slovensko. Pomáhať rozvoju slovenského hokeja chce aj naďalej, kandiduje na pozíciu prezidenta SZĽH. Rád by ho v nej videl odchádzajúci prezident Martin Kohút.

Šatan je sklamaný z prístupu niektorých bývalých spoluhráčov.

„So spoluhráčmi z našej úspešnej generácie dlhé roky debatujeme, čo by sa malo urobiť inak a lepšie. V minulosti úspešní hráči starších generácii nechali veci tak, nezapojili sa a neodovzdali svoje skúsenosti. A my sme prišli k tomu, že treba pomôcť," hovoril Šatan v relácii Pod lampou.

„Dva roky sa snažím svojich bývalých spoluhráčov presviedčať, aby sa zapojili. Niektorí síce radšej chodia na dovolenky, čo im nikto nemôže vyčítať, no ja by som slovenskému hokeju rád pomohol, pretože stagnuje."