Šatan poskytol aktuálne informácie o tvoriacom sa kádri

v kategórii: Hokej 0

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie pred domácimi MS sleduje finále slovenskej, českej či fínskej ligy, obrancu Erika Černáka bude Miroslav Šatan kontaktovať po vypadnutí z play-off. PIEŠŤANY 16. apríla (WebNoviny.sk).

S pribúdajúcim časom smerom k začiatku májových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji na Slovensku má generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan plné ruky práce. Jeho úlohou je totiž poskladať čo najsilnejší tím pre domáci šampionát.

Už v stredu s k výberu SR pripojí mladý útočník Marián Studenič zo zámorskej AHL a o týždeň ho budú nasledovať hokejisti z NHL - chýbať by nemali Tomáš Tatar, Richard Pánik či Christián Jaroš. "O týždeň v utorok budú všetci v Piešťanoch. Pánikova poistka je stále v štádiu riešenia," prezradil Šatan.

V hre je viacero hráčov

Čo sa týka dopĺňania kádra, v hre je ešte viacero hráčov. V Česku sa sezóna skončila pre trojicu Tomáša Maleca, Mareka Čiliaka a Petra Čerešňáka.

"Malec sa k nám nepripojí, pretože má nejaké problémy s chrbtom. Čiliakovi sme dali niekoľko dní voľno, tiež mal nejaké zdravotné problémy, ktoré ho trochu limitovali. Prichádza do úvahy na ďalší zraz. To isté platí aj o Čerešňákovi," informoval GM slovenského družstva.

Slovensko bude mať niekoľko zástupcov vo finále najvyššej českej aj fínskej súťaže. "Sledujeme české finále a pri všetkých hráčoch budeme zvažovať ich formu a prínos pre mužstvo. Všetci sú možnosťou. Vo Fínsku ak už bude Michal Krištof voľný a bude zdravý, budeme ho kontaktovať," pokračoval Miroslav Šatan a doplnil, že spomedzi finalistov slovenskej extraligy je v hľadáčiku 3 - 5 mien.

O Budajovi zatiaľ neuvažujú

Na utorkovom zraze národného tímu v Piešťanoch padlo aj meno brankára Petra Budaja. "Bavíme sa o ňom, ale len keby sa stalo niečo dramatické, tak by sme možno do nejakej možnosti mohli zahrnúť aj jeho. Zatiaľ o tom neuvažujeme," dodal Šatan.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.