Šatan hľadá nového generálneho manažéra a čo Ramsay?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Slovenský hokej opäť zažíva turbulentné obdobie. Miroslav Šatan však hodlá zostať v jeho čele. Hľadá nového generálneho manažéra

Pandémia koronavírusu. Negatívna ekonomická situácia klubov. Neistá budúcnosť slovenskej extraligy. Kauza nákup predražených hokejok. Kritika klubov na adresu zväzu ohľadom (ne)pomoci v ťažkej situácii. Odstúpenie pravej ruky Miroslava Šatana Miroslava Valíčka, sekretára SZĽH. Koniec bývalého prezidenta zväzu Martina Kohúta v hokeji. Koniec Richarda Lintnera na pozícii šéfa Pro-Hokeja.

Slovenský hokej opäť prechádza turbulentným obdobím. Miroslav Šatan však napriek tomu stále má chuť a energiu pracovať v pozícii prezidenta SZĽH. Post generálneho manažéra reprezentácií by ale rád obsadil niekým iným. Podľa jeho slov si vie v tejto pozícii predstaviť Michala Handzuša alebo Petra Bondru. Prvý menovaný ale o túto pozíciu nejaví záujem. Sústredí sa na prácu s mládežou v banskobystrickom hokeji.

„V minulosti som sa o tejto téme rozprával s viacerými kandidátmi a boli medzi nimi aj oni dvaja. Tému generálneho manažéra budeme rovnako ako trénerskú otázku riešiť začiatkom novej sezóny," uviedol Šatan pre šport.sk.

Šatan bude musieť riešiť nielen obsadenie pozície generálneho manažéra, ale aj trénerský post. Aktuálne je kontrakt Craiga Ramsayho zmrazený. Očakáva sa, že spolupráca so slovenským hokejom bude pokračovať.

„Na dohode ešte budeme pracovať. Zatiaľ sme to neriešili, pretože je leto a najbližšia reprezentačná akcia bude až novembrový Nemecký pohár. Momentálne máme iné priority," uviedol Šatan.

Šatan nedávno vyhlásil, že pokiaľ budú kluby chcieť jeho koniec, nebude sa brániť. No zatiaľ vidí záujem, aby na pozícii šéfa zväzu zotrval.

„Energiu a chuť pomáhať slovenskému hokeju stále mám. Vedel som, že tu bude veľa problémov, ktoré treba riešiť. Stále to tak zostáva."