Šatan a Ramsay sa zhodli: 6 hráčov, ktorých po Nemeckom pohári vychválili najviac

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Šesť hráčov slovenského tímu, ktorých Craig Ramsay a Miroslav Šatan po Nemeckom pohári vyzdvihli najviac.

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou prvý turnaj v sezóne. Na Nemeckom pohári obsadila síce konečnú štvrtú priečku - poslednú - no výkonmi rozhodne nesklamala. Výpadok v 2. tretine úvodného zápasu so Švajčiarskom bok kľúčový, zápas sme prehrali 2:5. Vyrovnanú partiu sme odohrali s ruským výberom, prehrali sme 2:3pp. V záverečnom vystúpení na turnaji Slováci čelili domácim Nemcom. Hoci v polovici stretnutia prehrávali 0:2, nevzdali to a príkladne zabojovali. Napokon sa zverenci Craiga Ramsayho po skvelom obrate dočkali prvej výhry na turnaji - 3:2pp.

Generálny manažér a zároveň prezident slovenského zväzu Miroslav Šatan a hlavný tréner Craig Ramsay sa po turnaji vo svojich hodnoteniach hráčov zhodli na šiestich menách, ktoré vyzdvihli najviac.

1. Patrik Koch

„V obrane hral dobre Patrik Koch, učí sa a hrá agresívne," hovoril Craig Ramsay v poturnajových hodnoteniach. „Snažil sa strieľať z každej pozície, za turnaj mal hádam 50 streleckých pokusov."

2. Peter Čerešňák

„Zlepšoval sa v každom zápase," uviedol na margo kapitána slovenského tímu tréner Ramsay.

3. Marek Hrivík

Miroslav Šatan vyzdvihol z útočníkov Hrivíka. „Naposledy hral v reprezentácii ešte tuším so mnou. Reprezentačný dres mu sedel dobre, na ľade patril medzi lídrov. Je škoda, že bol vlani veľakrát zranený, a že nám nemohol pomôcť na MS." Tréner Ramsay ho dokonca označil za nášho najlepšieho hráča čo sa týka práce s pukom. „Našim najsilnejším mužom s pukom počas celého turnaja bol Marek Hrivík."

4. Filip Krivošík

Mladý útočník bol príjemným prekvapením, skórovať dokázal v každom z troch zápasov na turnaji. „Mladí hráči ako Krivošík či Liška možno prevyšovali moje očakávania," pochvaľoval si Šatan. Oboch pochválil po turnaji aj tréner Ramsay.

5. Adam Liška

Spomínaný Liška si výbornú formu z KHL preniesol aj do reprezentácie, vyrastá z neho skutočne komplexný hokejista, ktorý sa nebojí tvrdej práce.

6. Andrej Kollár

„Andrej Kollár zahral veľmi dobre. Sľúbili sme mu odohrať jeden zápas, ale výkonmi si vypýtal ďalšiu šancu. Tréneri s ním boli spokojní. Je mladý a je tu potenciál do budúcnosti," okomentoval výkony nováčika v reprezentácii Šatan. „V útoku odviedol dobrú prácu," bol spokojný s výkonmi 20-ročného mladíka aj Ramsay.