S hokejom končím! Jubilant Pálffy vysvetlil dôvod tohto rozhodnutia

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Končím s hokejom! Priznáva jubilant Žigo Pálffy a toto je dôvod

Žigmund Pálffy žiaril roky v NHL, získal zlato na MS 2002 a patrí medzi najväčšie osobnosti slovenského hokeja. Oslavuje jubilejné 50. narodeniny a pri tejto príležitosti sa rozhodol definitívne "seknúť" s hokej. Po aktívnej kariére pôsobil v štruktúrach slovenského zväzu.

„Teraz v pondelok pôjdem ešte na kongres a potom skončím s hokejom. Chcem mať pohodičku a budem ho sledovať z diaľky. Mne funkcionárske pozície nerežú a nemám v pláne sa s niekým hádať. Tie vzťahy nie sú dobré, veď ste teraz videli sériu Nitry so Slovanom. Nemám chuť byť v tomto prostredí," prezradil Pálffy pre Nový Čas.

Craig Ramsay odviedol pri slovenskej reprezentácii obrovský kus roboty. Doterajším vrcholom jeho práce bol februárový bronz na olympiáde v Pekingu. Vôbec prvá olympijská medaila v histórii slovenského hokeja. Je však pravdepodobné, že po MS vo Fínsku svoje žezlo prenechá. Kto by mal podľa Pálffyho prevziať národný tím?

„V tom mám jasno, národný tím by mal trénovať Slovák. Ramsay mal roky po boku slovenských asistentov, tak verím, že sa niečo naučili a môžu to prevziať."