Slovan Bratislava povedie Čech, novým trénerom sa stal Růžička (foto)

v kategórii: Hokej 0

Slovan Bratislava v úvode aktuálneho týždňa ukončil spoluprácu s koučom Jánom Pardavým aj športovým riaditeľom Otom Haščákom.

30.9.2023 (SITA.sk) -  • aktualizované 29. septembra, 9:37
Vedenie slovenského hokejového klubu HC Slovan Bratislava vo štvrtok popoludní oficiálne potvrdilo nástupcu odvolaného Jána Pardavého na poste trénera. Stal sa ním Čech Vladimír Růžička, ktorý aktuálny ročník začal na lavičke českého tímu HC Slovan Ústí nad Labem, no po dvoch dueloch v klube z tretej najvyššej súťaže skončil a nahradil ho Jiří Merta.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


V ostatných dňoch "belasí" trénovali pod taktovkou asistentov trénera Rudolfom Jendekom a Richardom Kapušom, tí budú zatiaľ pomáhať aj Růžičkovi. Koučom brankárov minimálne nateraz zostáva Peter Kosa.

Prvé zahraničné pôsobisko

Šesťdesiatnik Růžička vo štvrtok odcestoval do Bratislavy a dolaďoval detaily spolupráce. Pre českého odborníka to bude prvé zahraničné pôsobisko v pozícii šéfa lavičky. Na striedačke Slovana sa mal objaviť ešte v jari 2019, no vtedy zo spolupráce vzišlo, keďže klub opustil ruskú KHL.

"V osobe Vladimíra Růžičku prichádza do Slovana jedna z najväčších hráčskych i trénerských osobností československého a českého hokeja. HC Slovan Bratislava víta Vladimíra Růžičku v klube a verí, že spoločnými silami sa mužstvu, realizačnému tímu i manažmentu podarí čo najrýchlejšie prekonať aktuálnu športovú krízu," uviedol bratislavský klub na svojom webe.

Nevydarený vstup do sezóny

Slovan Bratislava v úvode aktuálneho týždňa ukončil spoluprácu s koučom Jánom Pardavým aj športovým riaditeľom Otom Haščákom.

Je to následok nevydareného vstupu do novej sezóny, keďže "belasí" zo štyroch duelov získali iba tri body. Slovan prehral s Michalovcami, Zvolenom aj Spišskou Novou Vsou, naplno bodoval iba na ľade nováčika z Humenného.

Slovan vo štvrtok oznámil aj meno nástupcu Ota Haščáka na poste športového riaditeľa, dočasne bude túto pozíciu zastávať Rostislav Dočekal. Ten je v klube tiež športovým manažérom mládeže a pracuje aj pre rezervu Slovana v SHL.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.