Rusko sa raduje. Domácich juniorov posilní hviezdny Svečnikov

v kategórii: Hokej autor: Matúš Pavlík 0

Nezadržateľne sa nám blížia nielen seniorské, ale najmä juniorské majstrovstvá sveta v kategórii do 18 rokov. Tie spoznali možno svoju najväčšiu hviezdu, z hráčov, ktorí na turnaj pricestujú totiž žiadny nemá pred draftom tak vysoké preferencie.

Ruský mladíček Andrej Svečnikov sa na šampionáte tejto vekovej kategórie predstavil aj vlani v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Hokejová verejnosť ho ale poznala už dávno predtým, je totiž nejednými považovaný za najlepšieho ruského mladíka smerujúceho na draft od roku 2004, kedy si Washington a Pittsburgh vybrali duo Alexander Ovečkin – Jevgenij Malkin. A vlani to na MSJ aj ukázal, s deviatimi bodmi sa stal (spolu s Ivanom Čechovičom) najproduktívnejším hráčom Zbornej.

V tejto sezóne sa presunul do juniorskej OHL, kde potvrdil povesť elitného prospektu nadchádzajúceho draftu. Škoda zranenia, ktoré ho pripravilo o vyše 20 zápasov, inak sa v 17-tich rokoch mohol stať najlepším strelcom súťaže. Nemal ďaleko od priemeru gól na zápas. Po vypadnutí jeho Barrie Colts ale neváhal a sľúbil svoju účasť na MS do 18 rokov.