Roman o premiérovej účasti na MS: Z týchto skúseností chcem čerpať

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Miloš Roman o svojej premiérovej účasti na MS: Chcem z toho čerpať do budúcnosti.

Slovenský útočník Miloš Roman zažil fantastickú sezónu. S Třincom získal majstrovský titul v Česku a sezónu vyšperkoval premiérovou účasťou na seniorských MS. V lotyšskej Rige zanechal výkonmi dobrý dojem, v siedmich stretnutiach zaznamenal jednu asistenciu.

„Zažil som viacero veľkých turnajov, ale ten stres je tam vždy. Ak idete na prvý seniorský šampionát, tak nemôžete byť bez nervov. Potom už viete, čo môžete čakať a prispôsobíte sa medzinárodnej scéne. Mali sme tam nejaké výpadky, ale vzhľadom na nízky vek tímu to nebolo zlé," hodnotil Roman pre portál hockeyslovakia.sk.

Priznal, že pôsobenie pod skúseným trénerom Craigom Ramsaym mu dalo do ďalšej kariéry veľa.

„Snaží sa hrať agresívny hokej smerom dopredu i dozadu. Všetci sme mali útočiť i brániť a ja som sa s tým stotožnil hneď. Ten šampionát bol celkovo obrovským zážitkom. Z týchto skúseností chcem čerpať. Vždy si musíte dávať vyššie ciele a snažiť sa o zlepšenie. Minulá sezóna bola super, ale urobím všetko preto, aby bola tá nová ešte lepšia."

Po troch sezónach v zámorskej WHL v tej uplynulej pričuchol seniorskému hokeju a skončilo to až vysnenou účasťou na MS v Rige. Roman zaznamenal veľký posun vo svojej kariére a pokračovať v progrese bude aj v budúcej sezóne v drese "oceliarov".

„Sústredím sa vždy iba na najbližší zápas a to, čo prinesie budúcnosť, ukáže až čas. Ak by sa objavila ponuka z NHL, tak ju samozrejme neodmietnem. Teraz však myslím iba na novú sezónu v Třinci. Je to klub so špičkovým zázemím, v šatni je skvelá partia a keďže som tam vyrastal, cítim sa tam ako doma."