Říha o prípadnej ponuke na trénera slovenskej repre: Ak bude záujem, určite by som to zvažoval

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ponuke viesť Slovensko by som sa nebránil, tvrdí Miloš Říha.

Craig Ramsay mal viesť slovenský tím na tohtoročných MS a v auguste na olympijskej kvalifikácii. Obe podujatia boli zrušené. Kontrakt zámorského odborníka zmrazený. Nad jeho ďalšou budúcnosťou na slovenskej reprezentačnej lavičke visí otáznik.

Čisto hypoteticky: keby dostal ponuku viesť slovenský národný tím Čech Miloš Říha, nebránil by sa jej. Uviedol to v rozhovore pre šport.sk.

„Myslím si, že teraz máte dosť svojich starostí a v súčasnosti sa neuvažuje o kandidátoch na post trénera reprezentačného ‚áčka’. Na Slovensku som sa však stále cítil dobre, ľudia ma vždy brali ako svojho. Kamkoľvek prídem, tak mám množstvo priateľov a podpory. Potvrdilo sa to aj počas sústredenia v Nitre pred minuloročným šampionátom. Oficiálne som však s nikým nehovoril. Zatiaľ sa ani nič nerieši, ale pokiaľ by bol záujem, určite by som o tom uvažoval."

Slovenskému fanúšikovi je veľmi dobre známy, niekoľko rokov viedol Slovan Bratislava.

Aktuálne Říha rieši svoju ďalšiu budúcnosť. Na lavičke českej reprezentácie skončil, nahradil ho Filip Pešán. Říhovi sa rysuje angažmán v KHL, záujem má kazašský Barys.

„Som jedným z kandidátov na Barys Nur-Sultan. Je to spojené aj s reprezentáciou Kazachstanu, nakoľko veľa hráčov z tohto tímu KHL prechádza do národného mužstva. Aj preto by táto funkcia bola takto prepojená."

Říha sa vyjadril aj k Slovanu, ku ktorému má stále špeciálny vzťah. "Belasí" majú opäť problémy, výplaty hráčom meškali ešte pred pandémiou. Aktuálne klub hľadá nového investora, bez ktorého nebude pravdepodobne schopný pokračovať ani v extralige.

„Myslím si, že to Slovan zvládne. Stojí za ním človek, ktorý viedol klub i celý slovenský hokej zhruba 20 rokov. V klube to robil dobre, značku posunul na inú úroveň. Na každého však vždy niečo doľahne, ale určite sa z toho na Slovane dostanú. Aj keď budú hrať slovenskú extraligu, tak budú patriť k najlepším tímom," uviedol Říha svoj názor.