Réwaya nakopol Černákov tréner: Veci, ktoré ma rozhodili v minulosti, dnes už neriešim

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Reštart Réwaya? Pomohol mu Černákov tréner, dnes už nerieši veci, ktoré ho v minulosti rozhodili.

Po štyroch rokoch trápenia a hľadania stratenej formy sa Martin Réway konečne chytil v Košiciach. Tridsať bodov v 39 zápasoch základnej časti, z toho dvanásť gólov. Veľmi slušná vizitka.

Zdá sa, že 26-ročný útočník sa môže odraziť od dna a znova nakopnúť svoju kariéru. Predĺžil spoluprácu s "oceliarmi" a jeho ambíciou je nadviazať na vydarenú druhú polovicu uplynulej sezóny.

Po zápale srdcového svalu a vynechanej celej sezóne 2016-17 sa trápil kondične. To malo vplyv na stratu herného sebavedomia. Fyzička aj sebavedomie sa začínajú vracať späť. A výrazný vplyv má na tom spolupráca s kondičným trénerom Danielom Kičurom, s ktorým spolupracuje aj Erik Černák.

„Výrazne mi pomohol kondičný trénera Dano Kičura. Absolvujem s ním celú letnú prípravu. Cítim sa oveľa lepšie ako po minulej sezóne. Stále som nebol spokojný so svojimi výkonmi, ale bolo to lepšie ako v prvej polovici sezóny, bol cítiť progres po tréningoch s Danom," pochvaľoval si Réway v rozhovore pre Denník Šport.

„Od prvej chvíle ako sme sa stretli na tréningu, som vedel, že to bude mať zmysel. Cítil som, že mi chce pomôcť. Nielenže sa svojej práci rozumie, ale aj sám na sebe vidím, ako napredujem a niekam to vedie. Pribrzdili ma menšie zranenia a choroba, ale vedel som, že sme na dobrej ceste."

Réway mal v minulosti problém s psychikou, no priznáva, že sa posunul nielen v kondičnom, ale aj mentálnom aspekte.

„Prichádza to vekom. Každý dospeje. Veci, ktoré by ma možno rozhodili pred dvoma, tromi rokmi, dnes sa nimi nezaoberám. Sústredím sa len na to, akoby som mohol pomôcť tímu k lepším výsledkom.”