Réway zvažuje ukončiť "cestu peklom"! Na instagrame vyzval fanúšikov na hlasovanie

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Skončiť alebo ďalej hrať? Martin Réway dal hlasovať fanúšikom na instagrame

Slovenský útočník Martin Réway zvažuje koniec kariéry. Informoval o tom prostredníctvom instagramu, na ktorom dal hlasovať fanúšikom.

„Neberte to tak, že sa chystám rozhodnúť podľa tejto ankety. V podstate mám nejakú predstavu o tom, či pokračovať alebo nie, ale zaujíma ma váš názor.

Hokej mi priniesol veľa radosti, ale aj utrpení. Posledných pár rokov to bola cesta peklom, toľko klamstva sa o mne narozprávalo a každý pridal niečo extra, aby to bol ešte pikantnejší príbeh. Hokej ma vždy bavil, aj keď sa mi nedarilo, ako by som si predstavoval. Ale stále viac a viac mám pocit, že už je čas tú kapitolu uzavrieť," písal Réway.

Réwayova kariéra bola ako na hojdačke. Bol považovaný za najväčší slovenský talent svojej generácie, no potenciál nedokázal uplatniť. Mal množstvo problémov v osobnom živote, jeho kariéru sprevádzalo niekoľko kontroverzií a tiež zdravotných problémov.

V poslednej sezóne hrával za Kladno, no nenaplnil očakávania a tak zamieril do Popradu. V drese "kamzíkov" sa chytil a hokejovo prežil najlepšie obdobie od zápalu srdcového svalu.

Po sezóne v rozhovore pre idnes.cz priznal psychické problémy.

„Mal som ich ešte pred pôsobením v Kladne. Vďaka vedeniu klubu som začal chodiť k terapeutovi, začal som riešiť dlhodobý problém, beriem lieky. V Poprade som sa cítil po dlhej dobe naozaj dobre, je tam rodinné prostredie."

Nedávno na instagrame napísal, že sa s predstaviteľmi Popradu nedohodol na pokračovaní spolupráce.

„S Popradom sme sa jednoducho nevedeli dohodnúť. Nedostal som žiadny návrh, ani náznak, že so mnou počítajú do ďalších sezón. Od začiatku bol Poprad mojou prvou voľbou, odmietol som aj ostatné tímy."

Jeho stanovisko však nepochopil riaditeľ popradského tímu Ľudovít Jurinyi, ktorý tvrdí, že ide o dezinformáciu. Údajne Réway s agentom požadovali čo najskôr podpísať kontrakt, no klub im v ťažkej koronavírusovej dobe nevedel vyhovieť.