Réway prehovoril o odchode z HC Košice: Toto bol dôvod

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Martin Réway prehovoril o dôvode svojho odchodu z HC Košice. Toto bola príčina!

Martin Réway prežil v minulej sezóne vydarené obdobie v HC Košice. Následne predĺžil kontrakt a zdalo sa, že by sa po rokoch mohol konečne hokejovo usadiť. No témou posledných dní bol jeho odchod z tímu "oceliarov".

„Ukončili sme kontrakt po vzájomnej dohode. Začal som v prvej päťke s kvalitnými hokejistami, potom som bol v tretej. Mal som pocit, že tréneri dôverujú iným hráčom. Mal som slušný icetime, ale keď šlo do tuhého, na ľade boli iní hráči. Bolo cítiť, s kým sa viac rozprávajú. Tak to však funguje v každom klube," hovoril Réway pre Denník Šport.

„Po zápase so Slovanom Bratislava sme sa zhovárali. Vraveli mi, že si z toho nemám nič robiť. Opakovali mi, ako mi veria a že sa potrebujem adaptovať na nový štýl hry, aby som bol jeden z lídrov tímu. Poďakoval som im. Potešili ma podobné slová, keďže sám chcem byť ťahúň zostavy. Mal som z konverzácie dobrý pocit. Na druhý deň mi však zavolali z vedenia a povedali mi o rozviazaní zmluvy. Neboli spokojní s mojimi výkonmi," ozrejmil dôvod svojho konca v Košiciach.

Špekulovalo sa, že za Réwayovým koncom v Košiciach mohlo byť porušenie životosprávy, čo však útočník zmietol zo stola. Bude zaujímavé sledovať, kam napokon povedú jeho kroky. V kuloároch sa hovorilo o tom, že by to mohli byť Michalovce, no z vedenia tohto východniarskeho klubu zaznelo, že nemajú o Réwaya momentálne záujem.

„Všetko rieši agent. Nie ste prvý, kto sa ma to pýta. Rád by som stihol začiatok sezóny. Uvedomujem si, že to bude ťažšie. Väčšina tímov má podpísaných hráčov. Budem však naďalej trénovať, aby som bol pripravený hneď po prípadnom podpise naskočiť do hry."