Réway predviedol svoju genialitu, stále to má v rukách! No priznal zdravotný problém + VIDEO

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Martin Réway stále oplýva hokejovým umom a genialitou, na akú sme u neho boli zvyknutí. Toto je dôkaz

Martin Réway v poslednom zápase Kladna na domácom ľade s Pardubicami predviedol svoj hokejový um naplno. Jeho tím prehrával 0:2, no po nádherných dvoch prihrávkach slovenského útočníka dokázalo vyrovnať na 2:2 a napokon strhlo víťazstvo na svoju stranu.

„Je pre nás veľmi dôležité nestrácať body so súpermi, ktorí sú za nami v tabuľke. Keď potom ešte dokážeme prekvapiť niektoré silnejšie tímy, čo sa nám už niekoľkokrát podarilo, tak je to iba plus. Chceli by sme byť v najlepšej osmičke a zabojovať o play-off," vyjadril sa 24-ročný útočník pre oficiálny klubový web Kladna.

"Rytieri" sa aktuálne nachádzajú na 9. pozícii v tabuľke českej extraligy. TOP 6 tímov je nasadených priamo do štvrťfinále playoff. Na šieste Karlove Vary stráca Kladno 8 bodov.

Tímy od 7. do 10. miesta hrajú osemfinále playoff. Pred 11. Olomoucom je Kladno vzdialené len tri body.

Réway zdôraznil, že potrebuje mať v útoku spoluhráčov, ktorí dokážu strieľať z prvej, potom sa jeho prihrávky stávajú efektívnejšími.

„Je dôležité, aby som hral s niekým, kto vie vystreliť z prvej. Keď puk spracujete, brankár získava dostatok času a stíha sa presunúť. Gólmani sú v tejto lige natoľko kvalitní, že potom strelu dokážu chytiť. Keď nevystrelíme z prvej, je veľmi zložité dať gól."

Odkedy mu v roku 2016 diagnostikovali zápal srdcového svalu, strelil len jediný súťažný gól. V aktuálnej sezóne v 15 zápasoch zaznamenal 6 asistencií, na premiérový presný zásah stále čaká.

„Uvedomujem si to, ale nejako ma to netrápi. Snažím sa čo najviac pomáhať tímu. Keď môžem vystreliť, tak vystrelím. Keď vidím niekoho v lepšej pozícii, tak mu prihrám. Nebudem strieľať len preto, že som ešte nedal gól."

Réway priznal, že následky po prekonaní ochorenia srdca pociťuje do dnes. Má oslabenú imunitu, ťažšie zvláda prechody z tepla do zimy, často býva chorý. Ani aktuálne sa necíti práve najlepšie, posťažoval sa na problémy s dýchaním.

„Nie je to nič vážne, bežná choroba, ale horšie sa mi dýcha. Keď sa chcem na ľade zhlboka nadýchnuť, hneď sa rozkašlem. Nemôžem dýchať tak, ako by som si predstavoval. Na tom som celé leto pracoval, aby som mohol vdychovať a vydychovať väčší objem vzduchu, aby som sa rýchlo zregeneroval. Momentálne sa mi to nedarí."