Réway otvorene: Na čom stroskotala spolupráca s Detvou? Trpí finančnými suchotami?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Martin Réway mal ponuku z tipsportligovej Detvy. Prezradil na čom to stroskotalo.

Réway o dôvodoch odmietnutia ponuky z Detvy

Martin Réway hrá len za treťoligový Dolný Kubín. V prvom a zatiaľ jedinom stretnutí zaknihoval dve asistencie. Kariéra dvadsaťtriročného talentovaného útočníka nenabrala ten správny smer.

Pomocnú ruku mu chcel podať šéf detvianskeho hokeja Róbert Ľupták, no napokon z tejto spolupráce zišlo. Prečo, prezradil Martin Réway v rozhovore pre Nový Čas.

„Bola to dobrá a seriózna ponuka. Vôbec nebol problém v peniazoch, len pán Ľupták chcel zmluvu na celú sezónu, čo som zase ja nechcel pre prípad, že by prejavil záujem väčší klub. To Detva neakceptovala, čo však chápem a je to normálne. Podobných ponúk som mal viac," uviedol Réway.

Čaká na ponuku, vie, že Petrohrad či Kazaň ho chcieť nebudú

Pred rokom sa vracal do hokejového kolotoča po ročnej pauze spôsobenej zápalom srdcového svalu. Nešlo to podľa predstáv. Z vlastnej vôle ukončil nováčikovský kontrakt s Montrealom, na farme v Lavale sa trápil. Nepomohol mu však ani prestup do Slovana, tempo v KHL bolo na neho príliš.

„Viem, že uplynulá sezóna nebola ideálna. Odohral som málo zápasov a nedarilo sa mi tak, ako som si želal. Uvedomujem si, že sa mi nebudú ozývať kluby kalibru Petrohrad, Kazaň a podobne. Rozhodne nemám veľké oči, no keď bude mať nejaká ponuka zmysel pre mňa i konkrétny tím, že by som mu dokázal pomôcť a platilo by to aj opačne, aby som sa dokázal vrátiť do veľkého hokeja, tak budem nad ňou uvažovať. Ako som už povedal, o peniaze teraz vôbec nejde. Nejaké mám a ešte mi niečo príde zo Slovana. Nemám sa kam ponáhľať."

V lete hovoril o reštarte kariéry v drese českého extraligového Hradca Králové. Za zvláštnych okolností však v klube skončil skôr ako vôbec začala sezóna. Réway tvrdí, že mal zranené koleno. Na druhej strane ho klub chcel vidieť v akcii v prípravných zápasoch a v tréningoch.

O čudných Réwayových manieroch už svojho času hovoril bývalý reprezentačný tréner Vladimír Vujtek, ktorému mal Réway pred jedným zo zápasov povedať, že nemôže ani chodiť a do zápasu nebude môcť nastúpiť, no o pár hodín neskôr za ním prišiel opäť, že je OK a môže hrať.

Réway vyčkáva na ponuky z lepších klubov, z Dolného Kubína môže kedykoľvek odísť. S klubom nemá podpísanú zmluvu a dohodol sa len na výpomoci na dobu neurčitú.

„Zatiaľ na dobu neurčitú a len ústne. Keď si niečo nájdem, bez problémov odídem. Dovtedy sa budem snažiť pomáhať tímu a dúfam, že budeme víťaziť."

Vzhľadom k jeho minulosti, forme a zdravotným patáliám, ktorými si prešiel, je veľmi otázne, či sa dočká ponuky, na ktorú čaká.