Réway má v Poprade v zmluve jasné podmienky, tvrdí šéf klubu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Réwaya nám dohodil jeho agent, priznáva prezident klubu Ľudovít Jurinyi. Nebojí sa jeho pochybnej povesti?

Vodami slovenského hokeja nedávno vírila nečakaná informácia, že Martin Réway ukončil pôsobenie v českom Kladne a presúva sa do tipsportligového Popradu.

„Oslovil nás jeho agent, či by sme mali záujem o spoluprácu. Reagovali sme pozitívne, ale bolo to postavené na dlhších debatách. Museli mať totiž istotu, že to bude v Poprade i kabíne všetko v poriadku. Debaty boli dlhšie, ale som rád, že to zatiaľ všetko funguje. Aj kabína videla, že Maťo má, čo mužstvu ponúknuť. Tak verím, že to sadne. Chalani ho prijali bez problémov," hovoril prezident klubu Ľudovít Jurínyi pre šport.sk.

25-ročný útočník za "kamzíkov" odohral dva zápasy, zaknihoval v nich jednu asistenciu. Opäť sa prejavila jeho oslabená imunita, dopomohla k tomu viróza šarapatiaca v popradskej kabíne a Réway sa okamžite dostal na maródku.

„Dostal virózu a je v liečebnom procese ako ostatní ďalší chlapci. Nie je to bežná viróza, ide o zápal priedušiek a tým pádom je tam doba liečenie dlhšia. Aj vďaka tomu musíme hrať teraz v oklieštenej zostave. Je to ale individuálne a záleží, kto ako bude na liečbu reagovať. Verím, že sa hráči budú vracať postupne a rýchlo."

Za posledné štyri sezóny Martin Réway odohral dovedna len 52 zápasov, strelil v nich jediný gól. Má za sebou zdravotné problémy (rok nehral pre ťažkosti so srdcom), množstvo incidentov, pochybnú povesť a vystriedal päť rôznych klubov za ostatné tri roky. Šéf popradského klubu sa ale neobáva.

„Mediálneho tlaku sa voči klubu teraz vôbec nebojím. V zmluve má navyše Martin zakotvené jasné podmienky. Nie je to o tom, že ho chceme reštartovať. Je to len o jeho prístupe, či on bude chcieť. Brali sme to ako možnosť, ktorá nám ako klubu pomôže a preto sme sa s tou myšlienkou nejak nepohrávali. Buď to vyjde alebo nie. Jednoducho prišiel do mužstva, kde máme 25 hviezd."

S príchodom kontroverzného útočníka súhlasil aj tréner Peter Mikula.

„Vedel do čoho ide, pretože nám vypadli centri a v danom momente nám prišlo angažovanie Martina Réwaya aj vhod. Tréner pozná jeho kvality i tú druhú stránku, ale komunikácia medzi je normálna a dobre nastavená," hovorí Jurínyi.