Réway? Je to kapacita, má neskutočnú prihrávku, chvália nového spoluhráča v Poprade reprezentanti

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Martin Réway sa snaží o ďalší reštart kariéry. Čo na neho hovoria spoluhráči?

Slovenský útočník Martin Réway sa pokúša o ďalší reštart kariéry. Nedávno zamieril pod Tatry a dohodol sa na spolupráci s HK Poprad.

Odohral zatiaľ dva zápasy, proti Nitre zaknihoval jednu asistenciu. Pomohol tak "kamzíkom" k víťazstvu 7:5.

Aj keď má kondičné a fyzické resty, techniku a hokejové videnie má stále na výbornej úrovni. Potvrdzujú to slová jeho nových spoluhráčov.

„Martin je sám o sebe kapacita. Hrá s rozumom a prihrávku má neskutočnú! Neviem sa vžiť do toho, čím si prešiel, lebo som to nezažil, ale klobúk dolu pred tým, ako to zvláda. Či už zo strany médií, alebo aj hráčov okolo neho, pretože nároky v šatni má na neho každý rovnaké. Urobíme všetko, aby mal pohodu," vyhlásil pre hokejportal.sk reprezentačný útočník a líder Popradu Patrik Svitana.

Svitanove slová o fantastickej prihrávke potvrdzuje aj ďalší reprezentant SR - obranca Martin Chovan.

„Všetci vieme, že Martin má neskutočné videnie a na ľade to dokazuje prihrávkami. Držím mu palce, aby nabral dostatok kondície a bol platný pre toto mužstvo. Je neskutočné, ako sa vrátil, a skláňam pred ním klobúk, ako bojuje."

Réway pre problémy so srdcom vynechal celú sezónu 2016-17, odvtedy sa márne snaží naplno vrátiť. Za tri roky je Poprad už jeho šiestym pôsobiskom. Odohral počas nich len 54 zápasov, strelil v nich len jediný gól.