Regenda a Lantoši menia dres, budú spoluhráčmi

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Pavol Regenda a Róbert Lantoši menia dres, budú spoluhráčmi.

Slovenskí reprezentační útočníci Pavol Regenda a Róbert Lantoši menia dres. Stali sa novými posilami českého extraligového tímu BK Mladá Boleslav. Klub o tom informoval na oficiálnom webe.

„Róbert je veľmi skúsený a kvalitný hráč, ktorý strávil niekoľko rokov vo Švédsku a pôsobil aj v zámorí. Má tiež skúsenosti z národného tímu. Veríme, že práve Róbert bude našim rozdielovým hráčom," vyhlásil na adresu rýchlonohého Lantošiho športový riaditeľ klubu Václav Nedorost.

26-ročný Lantoši odohral uplynulý ročník vo švédskej SHL. V šiestich zápasoch za Rogle strelil jeden gól a v drese Linkopingu v 42 dueloch zaznamenal 10 gólov a 22 bodov.

„V relatívne mladom veku už má skúsenosti a úspechy z MS i ZOH. Ide o dobre korčuľujúceho a bojovného hráča, ktorého zdobí celoplošná hra. Veríme, že naviaže na úspešné sezóny svojich krajanov v našom drese a bude pre nás rovnako dôležitým hráčom, ako boli Skalický, alebo Kelemen," vyhlásil Nedorost na adresu Regendu.

Regenda odohral vydarený ročník v Michalovciach, bol členom bronzového slovenského tímu na februárovej olympiáde v Pekingu. Prezident SZĽH Miroslav Šatan o ňom vyhlásil, že ak mu vyjdú MS vo Fínsku, môže sa dostať do NHL.

Podobne ako napríklad spomínaný krajan Miloš Kelemen, ktorý sa z Mladej Boleslavi "predal" do zámorskej profiligy, podpísal kontrakt s Arizonou Coyotes.