Ramsay zostal po zrušení MS v hokeji 2020 sklamaný, Handzuš a Országh hovoria o správnom riešení

v kategórii: Hokej 0

IIHF pre hrozbu koronavírusu zrušila turnaj, ktorý sa mal uskutočniť v termíne od 8. do 24. mája.

však pre hrozbu koronavírusu zrušila turnaj, ktorý sa mal uskutočniť v termíne od 8. do 24. mája vo švajčiarskych mestách Lausanne a Zürich.

.

Hráči nemajú kde trénovať

.

sa vrátil na lavičku národného tímu len nedávno a chcel mu a pomôcť k dobrému výsledku na MS.

"Či už som si ja návrat do reprezentácie prestavoval inak alebo nie, v tejto chvíli to nie je podstatné. Dôležité je, aby sme situáciu zvládli po celom svete a v budúcnosti sa mohli tešiť z ďalších turnajov. V posledných dňoch som bol v spojení prevažne s Mirom Šatanom, rozprávali sme sa na tému MS vždy, keď vyšla nejaká správa v súvislosti s nimi. Komunikoval som aj s Craigom Ramsaym, keďže sme plánovali organizovať kempy pred MS. Dohodli sme sa, že vzhľadom na aktuálne dianie budeme čakať, ako sa situácia vyvinie. Napokon padla definitívna a nie je viac čo riešiť. Verím, že súčasná situácia nezasiahne organizáciu olympijskej kvalifikácie. Chcem však zdôrazniť, že momentálne je kľúčová zodpovednosť všetkých ľudí, aby sme vírus spoločnými silami porazili," dodal zlatý medailista z MS 2002.

Logické a správne rozhodnutie

predĺžiť sezónu účasťou na MS. O miesto v tíme však tentoraz bojovať nemusí.

pre HockeySlovakia.sk.

.

"Hoci boli majstrovstvá sveta na programe až v máji, situácia ohľadom koronavírusu je nejasná a nie je zrejmé, kedy sa pandémia skončí. Bolo potrebné brať ohľad aj na zdravie ľudí, ktorí by participovali na organizácii podujatia. A keďže problémy sú aj s cestovaním, zrušenie šampionátu bolo logické a jediné správne riešenie. Všetci z nás tušia, že súčasné obmedzenie budú trvať dlhšie, preto nemalo zmysel naťahovať čas a čakať," doplnil.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.