Ramsay vysvetľoval, prečo v nominácii chýbajú traja Slováci žiariaci v Česku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Craig Ramsay vysvetľoval, prečo v nominácii na Nemecký pohár absentuje trojica reprezentantov žiariacich v českej extralige.

Mnohých prekvapilo, že v nominácii slovenskej reprezentácie na prebiehajúcom Nemeckom pohári chýbajú Tomáš Marcinko, Pavol Skalický a Martin Gernát. Trojica, ktorá žiari v českej extralige a patrí k najlepším hráčom.

Craig Ramsay v rozhovore pre šport.sk vysvetlil, prečo spomínaných hráčov tentoraz nenominoval.

„Je mnoho hokejistov, ktorí by si zaslúžili miesto v nominácii, ale potrebovali sme to pomiešať a vidieť niektoré konkrétne typy. V decembri zoberieme do Švajčiarska inú zostavu, aká bude v Krefelde. Našou prácou je aj to, aby sme videli nových hokejistov, nech môžeme pre veľké turnaje vyberať z čo najväčšieho počtu hráčov.”

Ramsay tak naznačil, že so spomínanou trojicou počíta pre decembrový turnaj vo Švajčiarsku.

Martin Gernát na konte s 12 bodmi bojuje o post najproduktívnejšieho obrancu českej extraligy. Líder Brady Austin z Kladna má na konte len o bod viac.

Pavol Skalický zažíva najvydarenejšiu sezónu doterajšej kariéry. Pravidelne hráva v prvej formácii Mladej Boleslav a s 19 bodmi na konte je štvrtým najproduktívnejším hráčom súťaže.

Tomáš Marcinko je v bodovaní na siedmej priečke českej extraligy (16 bodov). Dokonca je slovenský center v tabuľke kanonierov s 10 presnými zásahmi na delenej druhej pozícii.

Ak si všetci traja udržia súčasnú výbornú výkonnosť a budú zdraví, nominácia na decembrový turnaj vo Švajčiarsku by ich nemala minúť.