Ramsay radšej opustil štadión. V playoff Tipsport ligy sa poľuje na slovenských reprezentantov

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Playoff v slovenskej Tipsport lige začalo nechutným spôsobom. Poľovačkou na najlepších slovenských hráčov v lige s vyhliadkou na domáce MS.

Nechutné divadlo. Inak sa ani nedá nazvať to, čoho svedkami sme v úvodných zápasoch playoff slovenskej Tipsport ligy. Už sme vás informovali o napadnutí kapitána Košíc Ladislava Nagya v prvom zápase série proti Popradu.

Najnovšie sa obeťou atakov protihráčov stal ďalší reprezentačný útočník Róbert Lantoši. Trenčianska poľovačka na neho mala za následok stratu šiestich zubov. O preriedenie jeho chrupu sa postarala dvojica Boris Sádecký, Tomáš Starosta. Sádeckého zákrok rozhodcovia potrestali trestom do konca zápasu, Starosta dostal 2+10.

Spomínané zákroky možno budú mať ešte dohru v disciplinárnom konaní. Nitrania majú v pláne podať na DK podnet ohľadom spomínaných zákrokov na rýchlonohého Lantošiho.

23-ročný útočník Nitry padol do oka reprezentačnému trénerovi Craigovi Ramsaymu, v tejto sezóne ho pravidelne nominoval na prípravné turnaje a má skvelú šancu dostať sa na domáce MS. To však musí zostať predovšetkým zdravý. Ramsay spomínaný duel sledoval osobne, no po nechutných zákrokoch štadión radšej opustil.

„Mám rád hokej v play-off, ale nechcem vidieť žiadnych hráčov zranených. Údery, ktoré dostal Lantoši, boli dosť silné. Nebudem však komentovať to, či to bolo fér alebo nie. Keď som ho dvakrát videl zraneného, odišiel som zo svojho miesta a zápas som dopozeral inde. Verím, že bude v poriadku a že bude môcť hrať na majstrovstvách sveta," uviedol Ramsay pre mynitra.sme.sk.

Playoff bolí. No zákroky a tvrdosť nesmú ísť cez čiaru. Ak to takto bude pokračovať ďalej, príde náš národný tím pred blížiacimi sa domácimi MS o najlepších Slovákov z Tipsport ligy. Nagy bol tretí v bodovaní základnej časti (61) a Lantoši piaty (58). Lacove skúsenosti a Robova rýchlosť sa nám na šampionáte určite zídu.