Ramsay označil Ďalogu za jedného z najlepších korčuliarov, akých kedy videl. Obrancovi padla zaujímavá ponuka

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marek Ďaloga bude jednou z opôr slovenského tímu na Švajčiarskom pohári

Veľmi zvláštnu a pre hokejistu nie práve najpríjemnejšiu situáciu zažil zhruba pred mesiacom slovenský obranca Marek Ďaloga. Odmietol lukratívnu ponuku zo Sparty Praha, aby otvoril dvere svojmu presunu do švédskej SHL. Napokon však táto ponuka padla a reprezentant zostal bez klubu. Napriek tomu mu vedenie reprezentácie podalo pomocnú ruku a pozvalo ho na Švajčiarsky pohár.

Tréner Craig Ramsay Ďalogovi verí a nad jeho nominovaním napriek chýbajúcej zápasovej praxi neváhal ani chvíľu. „Ide totiž o jedného z najlepších korčuliarov, akého som kedy videl. Preňho je to zároveň dobrá príležitosť ukázať, že je pripravený hrať. Dúfam, že mu táto možnosť prinesie ponuku od nového tímu," vyhlásil 68-ročný kanadský odborník.

Rýchlonohý Ďaloga rieši svoju ďalšiu hokejovú budúcnosť. Jasnejšie by mal mať už po Švajčiarskom pohári.

„Riešime nejaké veci a mám aj niečo v zálohe. Viac k tomu ale nemôžem povedať. Pokiaľ nič nie je na papieri, tak nemám istotu. To sa mi potvrdilo aj pred dvoma týždňami, a tak sa to aj skončilo. Malo ísť o klub zo Švédska," hovoril Ďaloga pre šport.sk.

Ďaloga odohral v aktuálnej sezóne za Spartu 17 zápasov so ziskom 8 bodov a 10 plusiek. Aby sa udržal v potrebnom tempe a forme, pripravuje sa s extraligovým Zvolenom. Dokonca dostal aj ponuku pár zápasov za svoj materský klub odohrať. To ale odmietol.

„Zatiaľ som na ľade so zvolenskými hráčmi, čo mi povolil kouč Andrej Podkonický. Popoludní sa potom sústreďujem na individuálny tréning, ktorý mi naordinoval Roman Švanter. Za Zvolen som mohol odohrať dva zápasy aj ma nahovárali, ale toto som vôbec neriešil. Len trénovať ma však už nebaví."