Raketový štart slovenských reprezentantov do sezóny českej extraligy! Traja v elitnej desiatke

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Raketový štart mali slovenskí reprezentanti do novej sezóny českej extraligy.

Dve kolá má za sebou česká hokejová extraliga a vo výbornom svetle sa v nich ukázali slovenskí reprezentanti. Traja útočníci figurujú v elitnej desiatke bodovania.

Tomáš Marcinko figuruje na piatej priečke. Útočník "oceliarov" z Třinca v dvoch stretnutiach strelil tri góly a na konte má štyri body. Výbornú formu v úvode sezóny potvrdzuje aj v Lige majstrov. Stihol v štyroch stretnutiach nazbierať päť bodov (2+3).

Libor Hudáček patrí ku kľúčovým hráčom v plánoch trénera Liberca Filipa Pešána. Nastupuje v elitnom útoku a ako sám v lete priznal, kouč Pešán ho odbremenil od defenzívnych povinností, aby sa mohol sústrediť viac na útočenie. Liborovi voľnosť zjavne prospieva, v dvoch extraligových stretnutiach dvakrát skóroval a nazbieral tri body. Výborne hrá aj v Lige majstrov, kde v štyroch dueloch strelil päť gólov a pri jeho mene svieti krásnych šesť bodov.

Radosť slovenským fanúšikom robí svojimi výkonmi aj útočník Andrej Kudrna. V drese Sparty Praha stihol v úvodných dvoch kolách dvakrát skórovať a s troma bodmi sa delí napríklad aj s Liborom Hudáčkom o ôsmu pozíciu v bodovaní českej extraligy.

Trojica reprezentačných útočníkov v úvodných dvoch kolách českej extraligy strelila dovedna 7 gólov a nazbierala 10 bodov.

S blížiacim sa štartom reprezentačnej sezóny určite výkony tejto trojice legionárov v českej extralige neuchádzajú pozornosti Miroslava Šatana a Craiga Ramsayho.