Raketová rýchlosť a hravosť s kreativitou. Vďaka dvojičke z Nitry môže slovenská reprezentácia ísť s dobou

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Vďaka dvojici útočníkov z Nitry nadobúda tvár slovenskej reprezentácie modernú podobu.

Krásne individuálne akcie dvojice mladých útočníkov z Nitry rozleptali ruský olympijský výber. Samuel Buček strelil dva góly, Róbert Lantoši jeden a práve oni boli hlavnými strojcami nečakane hladkého triumfu proti hráčom z KHL 5:1.

Ok, nešlo o najsilnejší ruský tím, možno o nejaké "céčko" či "déčko", no aj napriek tomu. Akýkoľvek ruský výber tvorený hráčmi z KHL má svoju kvalitu, o tom netreba pochybovať. Preto vysoké víťazstvo, ktoré rozhodlo o slovenskom celkovom triumfe na domácom Kaufland Cupe nehodno podceňovať.

Dvadsaťtriročný Róbert Lantoši hrával päť rokov vo Švédsku, na Slovensko sa vrátil len pred minulou sezónou a v tej akutálnej patrí už medzi hviezdy Tipsport ligy. V 50 zápasoch nazbieral 53 bodov (18+35) a je štvrtý v bodovaní.

Dvadsaťročný Samuel Buček sa v pred sezónou vrátil po dva a pol ročnom pôsobení v zámorí. Tiež si drží takmer priemer bodu na zápas, v 47 zápasoch nazbieral 44 bodov (25+19).

Obaja mladíci z Nitry priniesli do slovenského reprezentačného tímu prvky, ktoré udávajú trend v modernom hokeji - Lantoši raketovú rýchlosť a Buček hravosť a kreativitu. Jeho hru charakterizuje parádny individuálny gól z MS do 20 rokov proti Američanom. Je zdravo drzý a takých hráčov náš hokej nevyhnutne potrebuje.

Asi si nebudeme protirečiť, keď budeme tvrdiť, že obaja preukázali, že by mali mať svoje miesto v nominácii na domáce MS.