Radšej reprezentácia, ako ťahanie pneumatík po ľade v Rusku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Keby nereprezentoval, ťahal by pneumatiky po ľade v Rusku.

Slovenský útočník Adam Liška aktuálne reprezentuje na Švajčiarskom pohári. Pôsobí už tretiu sezónu v ruskom Čerepovci v KHL. Postupne sa vypracoval na jedného z lídrov tímu. Už vyrovnal svoj gólový rekord (8) a prekonal svoj bodový rekord (na konte má 17 bodov v 37 stretnutiach). 22-ročný útočník netají, že má ambície dostať sa na olympiádu do Pekingu.

„Áno, mám takú ambíciu. Myslím, že bude rozhodovať najmä aktuálna forma. Je na mne, aby som v KHL pokračoval v dobrých výkonoch. V Rusku sa mi momentálne darí, cítim sa tam veľmi dobre. Uvidíme, či to bude stačiť a ako sa rozhodne vedenie reprezentácie," vyhlásil pre Pravdu.

K napredovaniu mu pomáha aj tvrdý prístup trénera Andreja Razina a stará ruská škola.

„Na tom sa nič nezmenilo. Keby som neodišiel do národného tímu, i ja teraz ťahám pneumatiky po ľade. Je to obľúbená tréningová metóda najmä počas reprezentačných prestávok."

Liška napreduje a v Čerepovci viditeľne vyrástol ako hokejista aj ako človek.

„Dostávam líderskú pozíciu, cítim dôveru trénera. Nastupujem na presilovky i oslabenia, hral som aj v elitnom útoku. Začiatky v klube neboli ľahké, musel som sa oťukať. Teraz som v Severstali tretiu sezónu a moja úloha sa zmenila. Ukazujem, že môžem patriť medzi kľúčových hráčov."