Rád by som ešte normálne chodil vzpriamený a bez bolestí. Päťnásobný majster Slovenska končí s hokejom

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Päťnásobný majster Slovenska končí s hokejom! Prinútili ho k tomu vážne zdravotné problémy

Michal Kokavec vo veku 37 rokov končí s hokejom. Dôvodom sú vážne problémy s chrbticou, čaká ho operácia.

Vo svojej zbierke má päť titulov majstra Slovenska, štyri z nich získal v drese Slovana a jeden v Žiline. Triumfoval štyri sezóny v rade (2005-08).

Kokavec končí, päťnásobného majstra čaká operácia


„Každé ráno mám problém vstať z postele. Sužuje ma bolesť platničky v spodnej časti chrbtice. Chodievam k lekárovi na ozónové obstreky. Bolesť však poľaví len dočasne, preto som sa po konzultácii s lekárom rozhodol pre operačný zákrok," opisuje Kokavec svoje ťažkosti pre šport.sk. „Stavec chrbtice mi tlačí na platničku, čo treba riešiť chirurgicky. Operácia ma čaká zhruba o mesiac," dodáva.

Kokavec pritom hokejovo na to stále mal. Posledné štyri sezóny odohral v druhej najvyššej slovenskej lige a dvakrát sa stal najlepším strelcom súťaže.

V poslednej sezóne hrával za Dubnicu, držal si priemer zhruba bod na zápas (20 zápasov, 19 bodov). V priebehu sezóny sa vrátil do rodnej Žiliny, v 12 dueloch zaknihoval 10 bodov.

Kokavec je zmierený s koncom kariéry, aj keď hokej bol pre neho celý život. Prioritou však je plnohodnotne a zdravo žiť.

„Som zmierený s tým, že som s hokejovou kariérou skončil. Nemienim neskôr riskovať zdravie, rád by som v ďalšej životnej etape normálne chodil. Vzpriamený a najmä bez bolestí. Aj keď viem, že za hokejom mi bude smutno, napĺňal mi celý doterajší život."


Na jeho štatistikách to vôbec nebadať, no s obrovským sebazaprením dohrával sezónu. V predvianočnom období sa bolesti začali značne stupňovať.

„Dvakrát som sa zohol a cítil som sa odrovnaný, na zápasy som nastupoval po dvoch vreckách Flectoru na zmiernenie bolesti. Nemalo význam sa ďalej týrať. 

Najprv som zvolil prestup domov do Žiliny, čím som ušetril 130-kilometrové cesty na zápasy i tréningy Dubnice. Aj za volantom to boli, najmä po zápasoch, muky. V Dubnici som bol spokojný, partia bola dobrá, ale cestovanie ma ubíjalo."

Vzhľadom k súčasnej situácii rozmýšľa Kokavec nad svojou budúcnosťou. S hokejom spojená nebude. Absolvent stavebnej priemyslovky chce zostať "vo fachu".

„Svoju budúcnosť s hokejom nespájam, života medzi mantinelmi bolo dosť. Stačilo. Čakám, kým sa sestra s manželom vrátia zo zahraničia a pustíme sa do niečoho, čo by mohlo súvisieť s mojou strednou školou. Na to bude ešte dosť času. Viem, že po operácii ma čaká minimálne šesťtýždňová rehabilitácia. Ale nech len príde a zároveň odíde bolesť. Vytrpel som si dosť."