Prišiel o celý majetok a hrozí mu pätnásť rokov basy

v kategórii: Hokej autor: Marcel Vargončík 0

Roman Čechmánek, bývalý vynikajúci český brankár, kvôli zlému podnikaniu prišiel o celý majetok. Vrátil sa k hokeju a teraz ide robiť asistenta v Trnave.

Do trnavského hokeja prišiel nový investor, ktorý chce pozdvihnúť hokej v meste. Cieľom je extraliga alebo nadnárodná súťaž.

V Trnave majú smelé plány. Angažovali českého trénera Aleša Bachánka, ktorý si za asistenta zavolal Romana Čechmánka.

Bývalý vynikajúci brankár odchytal v NHL štyri sezóny – vo Philadelphii a Los Angeles. S národným tímom Česka má zlato z olympiády v Nagane a tri najcennejšie kovy z majstrovstiev sveta.

Veľmi úspešná hokejová kariéra.

V podnikaní sa Čechmánkovi už tak nedarilo. V rozhovore pre šport.sk otvorene priznal, že prišiel o celý majetok.

„V podnikaní sa mi nedarilo a ťahá sa to so mnou už šesť rokov. Verím, že to všetko jedného dňa skončí. Môže to však trvať aj niekoľko rokov, pretože súdy už dvakrát konanie voči mne zastavili. Štátny zástupca ale stále nie je spokojný s ich výrokom. Zo začiatku som bol zo všetkého zdesený a v strese. Dnes sa na to všetko pozerám inak, viem, ako to všetko prebieha. Dúfam, že raz to bude za mnou," vyznal sa pred slovenskými novinármi 49-ročný bývalý hokejista.

Roman Čechmánek má dlhy vo výške 15 miliónov eur. V Zlíne si chcel otvoriť minipivovar s reštauráciou, ale nevyplatene pohľadávky voči subdodávateľom sa hromadili a celý podnikateľský zámer rýchlo zbankrotoval.

Podnikať sa už nikdy nechystá. Na živobytie si ide zarábať tým, čo mu v živote išlo najlepšie.

„Po tom, čo sa stalo, som si povedal, že sa vrátim k hokeju. Už by som nechcel robiť nič iné. Stala sa chyba, drahá chyba, ktorá ma stála celý majetok. Človek sa učí na vlastných chybách. Dôležité je nájsť správnu cestu a zistiť, že život je aj o niečom inom. Môžem byť ďaleko bohatší aj za iné peniaze, aké som mal kedysi. Zlá skúsenosť mi pomohla, zmenila ma ako človeka a zmenila môj pohľad na svet a na život," dodal Čechmánek, ktorého ešte čakajú súdne ťahanice.