Príliš tichí a odmeraní. Ramsay o tom, čo mu na slovenských hokejistoch najviac vadí

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Tréner Craig Ramsay prehovoril o tom, čo mu na slovenských hokejistoch počas dvojročnej práci pri našej reprezentácii najviac prekážalo.

Tréner Craig Ramsay odviedol počas dvojročného pôsobenia pri slovenskej reprezentácii kusisko dobrej práce. Mnohí by si želali jeho zotrvanie vo funkcii. O všetkom sa rozhodne v závere júna po kongrese SZĽH a po voľbách nového prezidenta. Ten súčasný, Martin Kohút, uviedol, že Ramsay si vie predstaviť spoluprácu len so súčasným vedením. S iným nie.

V rozhovore pre český portál idnes.cz Ramsay prehovoril o rozdielnej mentalite zámorských a slovenských hráčov. V súvislosti s tým uviedol aj, čo mu najviac na našich chlapcoch vadilo.

„Po hokejovej stránke sú miestni chlapci šikovní, ale pripadajú mi viac plachí. Keď im niečo poviem, tak len kývnu hlavu a povedia OK. Poslúchajú a nepúšťajú sa do debát.

Niekedy by som uvítal ďalšiu otázku, námietku alebo nápad. Myslím si, že všeobecne nie sú zvyknutí diskutovať. Pri tom je potrebné prebrať drobnosti, ktoré rozhodujú zápas. Potrebujem vedieť, že mi rozumejú. Petrovický, Handzuš a ďalší asistenti mi pomáhali, ale pre mňa to je ťažšie, lebo chlapci sú tichší a odmeranejší."