Prepísal históriu švédskej Allsvenskan! Fehérváryho následne kontaktovali z NHL

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Bol kapitánom našej úspešnej osemnástky na tohtoročných domácich MS. Teraz prepísal dejiny švédskej Allsvenskan.

Obrancu Martina Fehérváryho si pamätáme najmä ako lídra a kapitána našej osemnástky, ktorá kvalitnými výkonmi žiarila na tohtoročných domácich MS v Poprade a Spišskej Novej Vsi.

18-ročný mladík sa postaral o poriadny rozruch, nakoľko prepísal históriu druhej najvyššej švédskej Allsvenskan. Stal sa najmladším kapitánom v histórii tejto súťaže. Fehérváry nastúpil s "C" na hrudi v utorok v domácom stretnutí Oskarshamnu proti Sodertälje a svoj tím priviedol k triumfu 5:4 po nájazdoch.

Fehérváry v 22 dueloch v drese Oskarshamnu zaknihoval štyri asistencie. V minulej sezóne odohral deväť stretnutí v drese Malmä v najvyššej švédskej SHL. Slovensko v uplynulej sezóne reprezentoval na MS do 18 i 20 rokov.

Fehérváry na prepísanie dejín švédskej Allsvenskan využil absenciu kapitána Oskarshamnu Jonasa Engströma, ktorý ochorel. „Bol som pred zápasom trochu nervózny, ale moji spoluhráči mi pomohli. A napokon sme aj vyhrali, i keď to bolo tesné," hovoril šťastný Fehérváry pre Expressen.

Fehérváry je obrovským prísľubom pre budúcnosť slovenského hokeja. Prepisoval aj históriu SHL, v ktorej si odkrútil premiéru ako vôbec najmladší legionár v dejinách súťaže. V drese Oskarshamnu priemerne odohrá viac ako 21 minút a je deviatym najvyťažovanejším hráčom ligy.

Po kapitánskom debute v drese Oskarshamnu ho kontaktovali ľudia z NHL. „Stretol som sa s dvoma agentmi, ale teraz vám nemôžem o tom viac povedať," potvrdil Fehérváry. Vstupným draftom v NHL by mal prejsť budúci rok a zdá sa, že bude vysoko. „Či som pripravený na NHL? Teraz je o tom ťažké hovoriť. Sústreďujem sa na pôsobenie v Oskarshamne. Okrem toho som pravdepodobne ešte príliš mladý."