Predražený manažér. Bokroš pýtal v prvoligovej Žiline peniaze ako v KHL

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ernest Bokroš skončil v pozícii generálneho manažéra hokejovej Žiliny skôr ako začal.

Hokej v Žiline nevyzerá v ružových farbách. Klub mal kúpiť Peter Černák, otec nášho reprezentačného obrancu Erika Černáka. Napokon ale nezložil dohodnutú zábezpeku a tak z predaja zišlo.

„Neviem, akú mal pán Černák víziu. Najprv nezložil peniaze ako nový majiteľ a druhýkrát ako generálny sponzor, ktorý mal mať kompletné výnosy z reklám," informuje predseda predstavenstva hokejovej Žiliny Peter Durmis.

Primátor Žiliny Peter Fabiáne musel pristúpiť napokon k plánu B. Navrhoval prenajať hokejovému klubu v Žiline zimný štadión na tri roky za jedno euro na rok. Zisk za prenájom ľadu a z reklamy by putoval na fungovanie klubu. Mestské zastupiteľstvo ale jeho návrh nepodporilo.

„Od začiatku roka rokovalo vedenie mesta so záujemcom, ktorým bol pán Černák. Napriek mnohým ústupkom zo strany mesta nakoniec predaj nevyšiel. Následne sa začal riešiť záchranný plán v polovici augusta. Primátor chcel na mimoriadnom zastupiteľstve urýchlene vyriešiť situáciu spomínaným modelom samofinancovania ako doteraz. Proti tomu sa postavili šestnásti poslanci, takže nám vzniká ťažko riešiteľná situácia," vyhlásil Durmis pre šport.sk.

Žiline reálne hrozí koniec hokeja. Podobne, ako sa v uplynulých rokoch pre nepriaznivú finančnú situáciu udialo v Skalici či Martine.

Predstavitelia hokejového klubu sa ale nevzdávajú. Majú pripravený ďalší návrh na záchranu hokeja v štvrtom najväčšom slovenskom meste.

„Rád by som podotkol, že klub momentálne nemá voči nikomu dlhy. Všetko je vyrovnané, čo tu roky nebolo. Nechceme, aby hokej vo štvrtom najväčšom meste na Slovensku skončil. Predložíme nový návrh na mestské zastupiteľstvo. Poslancom dosiaľ vadila krytá forma financovania. Chceli by sme, aby šli kompletné výnosy cez správcovskú mestskú organizáciu. Klub následne požiada o priamu dotáciu. Všetko by sme radi zrealizovali do siedmich až desiatich dní," vysvetľuje Durmis.

Dodáva, že ak neprejde tento návrh, klub pôjde do konkurzu čím vznikne dlh vo výške 150 tisíc EUR.

Aktuálne sa v Žiline pripravuje 22 hráčov a 12 z nich predbežne súhlasilo so zmluvou.

Novým generálnym manažérom aj športovým riaditeľom Žiliny mal byť Ernest Bokroš. Napokon skončil skôr, ako sa sezóna vôbec začala. Tvrdil, že nemôže byť v klube bez ambícií. No Durmis upresnil, aké boli skutočné dôvody jeho konca.

„Ernest Bokroš mal byť pôvodne manažérom klubu. Na tlačovej konferencii povedal, že nemôže byť v tíme bez ambícií. To však nie je úplne pravda. Ambíciou nemusí byť len okamžitý postup do najvyššej súťaže, ale aj zapracovanie odchovancov a ich posunutie ďalej."

„Nedokázali sme splniť jeho finančné požiadavky, ktoré boli na úrovni KHL, nie prvej slovenskej ligy," dodáva predseda predstavenstva "vlkov".