Prečo tréner Zvolena Podkonický vyzúva hráčov z korčúľ?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

To je komfort! Prečo tréner Andrej Podkonický hráčom Zvolena vyzúva korčule?

HKM Zvolen je lídrom Tipos extraligy. Za výbornými výkonmi "bryndziarov" stojí aj veľká pohoda v kabíne a stmelený kolektív. Pozitívnej atmosfére napomáhajú aj rôzne zábavky. Jednou z nich je súťaž v nájazdoch po tréningoch, neúspešný vyzúva ostatným účastníkom súťaže korčule. Neraz sa do tejto role dostane aj tréner Andrej Podkonický.

Kouč si to v nájazdovej súťaži "rozdáva" s dvojicou útočníkov Radovan Puliš a Marek Viedenský.

„Keď boli obaja zranení ešte v úvode sezóny, tak sme hrali bago o to, kto koho vyzuje z korčúľ. Teraz sme to zmenili a po tréningoch máme súťaž v nájazdoch. Občas sa k nám pridajú aj iní chalani, je to zábava. Je pravda, že niekedy prehrám a musím ich vyzúvať, ale veľakrát chlapci vyzúvali už aj mňa," prezradil pre Nový Čas tréner Podkonický.

O výbornej partii vo zvolenskej kabíne hovorí aj Puliš.

„Dala sa tu dokopy naozaj výborná partia skúsených hráčov a ťaháme za jeden povraz na ľade i mimo neho. Verím, že v takýchto výkonoch a výsledkoch budeme pokračovať aj v play-off, ktoré sa pomaličky blíži."

Zvolen je v závere základnej časti lídrom súťaže, no na krk mu dýcha dvojica Poprad - Michalovce, zhodne strácajú len dva body. Štvorbodové manko na lídra má zo štvrtej pozície bratislavský Slovan.