Prečo nemohli komunikovať s novinármi už na letisku?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Kauza dvadsiatka a Bokroš stále rezonuje v slovenských médiách. Podľa najnovších informácií je zjavné, že hráči na tlačovke boli ovplyvňovaní.

Martin Pospíšil a Miloš Fafrák na sociálnych sieťach tvrdo skritizovali trénera Ernesta Bokroša aj množstvo vecí okolo fungovania slovenskej dvadsiatky na nedávnom juniorskom šampionáte v Kanade.

Na tlačovej konferencii bezprostredne po návrate zo zámoria vystúpili pred novinármi Ulehla, Bokroš a z hráčov Fehérváry a Korenčík. Tí nepodporili tvrdenia spoluhráčov Pospíšila s Fafrákom. Okamžite sa začalo hovoriť o tom, že boli pred tlačovkou "spracovaní".

„To, čo sa odohralo na tlačovke, bola z môjho pohľadu jedna veľká fraška. Škoda, že som tam nemohol byť. Z hráčov som osobne sklamaný, boli tam zbytočne a v podstate dokopy nič nepovedali. Na druhej strane chápem, že v 19 rokoch sa takéto veci nechce riešiť každému. Nie každý rozmýšľa tak ako ja alebo Miloš Fafrák," reagoval na spomínanú tlačovku Pospíšil prostredníctvom sociálnej siete.

Že hráči boli pred tlačovkou "spracovaní", naznačil prostredníctvom svojho vyjadrenia na sociálnej sieti aj Mario Fehérváry, otec nášho obrancu.

„Mám silné obavy, či bolo umožnené chalanom sa slobodne vyjadriť. Boli pod obrovským tlakom a určite poriadne masírovaní ako sa majú vyjadriť. Prečo ich nemohli čakať novinári na letisku? Potrebovali čas, aby sa naučili správne odpovede?," kladie veľavravnú rečnícku otázku.

Záhadné vyjadrenie pridal neskôr na sociálnu sieť aj samotný Martin Fehérváry, ktorý podľa vlastných slov na tlačovke ani nechcel byť. No musel.

„Môj osobný pohľad na celú situáciu bol asi taký, že som ani nechcel ísť na tlačovú konferenciu. Na druhú stranu, som kapitán a vedel som, že niečo povedať budem musieť. Chcel by som hlavne povedať, že pre mňa je hokej prvoradý a veci spojené s tým, aby som podával čo najlepšie výkony," písal Fehérváry.

„Nemyslím si, že by som to mal byť ja, kto určuje, kto podal aké výkony alebo kto pracuje na akej pozícii. K samotnej tlačovke poviem asi iba toľko, že som bol po 20-hodinovej ceste a rovno z autobusu som si sadol pred 40 novinárov s kamerami a mikrofónmi. Nejdem sa teraz vyhovárať, ale veľa z vás sa má pýtalo, prečo ma tak "suší” a prečo som bol taký nesvoj. Pevne verím, že chápete môj pohľad na celú situáciu."

Súdny človek si názor urobí veľmi ľahko.

Ozve sa ešte niekto z hráčov a vnesie do celej situácie ešte viac svetla?