Poznáme nové pôsobisko Martina Réwaya. Kam mieri enfant terrible slovenského hokeja?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Nové pôsobisko Martina Réwaya známe.

Slovan Bratislava dal jasne najavo, že s Martinom Réwayom v budúcej sezóne neráta. Slovenský útočník, považovaný za "enfant terrible" slovenského hokeja, si tak musí hľadať nový angažmán. V rozhovore pre slovenské médiá pripustil, že by prikývol aj na ponuku zo slovenskej Tipsport ligy.

Najnovšie indície však naznačujú, že jeho ďalšie kroky budú smerovať do českej extraligy, konkrétne do Hradca Králové. „Vieme o tom a samozrejme sa o ňom a o ďalších hráčoch budeme baviť v rámci športového úseku," netajil záujem o Réwaya generálny manažér Hradca Aleš Kmoníček.

Dvadsaťtriročný útočník mal sľubne naštartovanú kariéru. Sezónu 2016-17 však nútene vynechal pre problémy so srdcom. V minulom ročníku len sťažka získaval späť stratenú formu a kondíciu. Začal na farme v Lavale, herne sa trápil a dobrovoľne požiadal o zrušenie nováčikovského kontraktu s Montrealom.

Vrátil sa do Európy, príliš sa mu však nedarilo ani na širších klziskách v KHL. V drese Slovana v osemnástich zápasoch strelil len jeden gól a získal päť bodov.

Podľa portálu eliteprospects.com už Réway podpísal s vedením Hradca Králové ročný kontrakt. Aktuálne sa hráč pripravuje individuálne v Banskej Bystrici.