Pospíšil sa zaskvel dvomi asistenciami a vyrovnal sa Tatarovi, Kadri oslávil 900. zápas (video)

v kategórii: Hokej 0

Druhým hetrikom v kariére sa blysol Rus Andrej Kuzmenko.

15.4.2024 (SITA.sk) - Slovenský hokejista Martin Pospíšil odohral v NHL druhý dvojbodový zápas v priebehu desiatich dní.

Dôrazný a rýchlonohý útočník prispel k triumfu Calgary na ľade Anaheimu 6:3 dvomi asistenciami a svoj aktuálny súčet v premiérovej sezóne v profilige navýšil na 22 bodov za 8 gólov a 14 asistencií.

Vyrovnal tým bodový zápis Tomáša Tatara zo Seattlu, ktorý čas bodov získal ešte ako hráč Colorada.

Pripísal si aj dva plusové body

Pospíšil si počas vyše 13 minút na ľade pripísal okrem dvoch asistencií aj dva plusové body, tri strely a štyri bodyčeky. V jeho obľúbenej činnosti zrážania sa so súperovými hráčmi ho tentoraz tromfol Dryden Hutn s ôsmimi "hitmi".

Pospíšil prvýkrát asistoval v prvej tretine pri góle Nazema Kadriho na 2:0. Druhú asistenciu pridal dve a pol minúty pred koncom tretej tretiny, keď hostia pečatili svoje víťazstvo na 6:3.

Víťazstvo je oveľa dôležitejšie

Druhým hetrikom v kariére sa blysol Rus Andrej Kuzmenko. Práve Pospíšil a Kuzmenko hrali na krídle prvého útoku s centrom Kadrim, ktorý tromi bodmi oslávil svoj deväťstý zápas v NHL. Nazbieral v nich 639 bodov.

"Hetrik je hetrik, poteší, ale víťazstvo je oveľa dôležitejšie. Je to však istý krok dopredu v mojej kariére. Nie som si však úplne istý, či som si zaslúžil druhý gól," komentoval Andrej Kuzmenko.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.