Pokračovať v KHL? Určite nie, dušoval sa v apríli: Slovenský reprezentant napriek tomu zostáva v Rusku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ďalší Slovák podpísal v KHL! Pritom ešte v apríli sa dušoval, že pokračovanie v Rusku si určite nevie predstaviť.

Po Michalovi Čajkovskom (Novosibirsk), Christiánovi Jarošovi (Omsk), Michalovi Krištofovi (Vladivostok) a Patrikovi Rybárovi (Spartak Moskva) sa rozhodol podpísať zmluvu v ruskej KHL aj útočník Adam Liška, ktorý predĺžil zmluvu s Čerepovcom.

Prekvapujúce, pretože ešte v apríli v rozhovore pre Denník Šport vyhlasoval, že v súčasnej situácii si nedokáže pokračovanie v Rusku predstaviť.

„V tejto situácii určite nie. Samozrejme, že som videl, čo im ukazujú a aká propaganda sa v krajine šíri. O to som radšej, že žijem v demokracii na Slovensku. Je super mať slobodu a možnosť výberu," hovoril pred dvoma mesiacmi.

Okrem toho pokračovanie v KHL nevylúčil ani útočník Tomáš Jurčo, ktorý chce svoju budúcnosť vyriešiť počas leta. V uplynulej sezóne hrával za kazažský Barys Nur-Sultan. Veľmi otvorene priznal dôvod, prečo sa pokračovaniu v ruskej KHL nebráni a tým sú lukratívne peniaze.

„Je to každého osobná vec. Ak tam niekto podpíše zmluvu, tak to neznamená, že podporuje vojnu. Hokejisti musia myslieť na svoje rodiny a deti. Potrebujeme ich zabezpečiť a jedna sezóna v KHL môže vyniesť viac ako päť sezón inde. Je to jednoducho naše povolanie. To neznamená, že podporujeme vojnu. Každý rozumný človek je proti nej, ale keď nepodpíšeme kontrakty v KHL, tak to neznamená, že by zrazu vojnu ukončili," vyhlásil pre hockeyslovakia.sk.