Pohľad brankára: Podľa Konráda je táto trojica slovenských útočníkov v CZ extralige najnebezpečnejšia

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Branislav Konrád prezradil, ktorá trojica slovenských útočníkov v českej extralige je podľa neho najnebezpečnejšia.

Brankár Branislav Konrád sa do reprezentácie vrátil po dlhých 22 mesiacoch. Po takmer dvojročnej pauze v národnom drese sa predstaví na Švajčiarskom pohári.

Gólman Olomouca prezradil, ktorá trojica slovenských útočníkov v českej extralige je z jeho pohľadu brankára najnebezpečnejšia.

„Veľmi šikovný je Rado Tybor v Pardubiciach, kde patrí medzi rozdielových hráčov, rovnako tak Pavol Skalický v Boleslavi. Libor Hudáček je v nabitom tíme Liberca dobrý už dlhodobo, proti nim je naozaj náročný každý duel. Teším sa, že sa chalanom darí, je to dobré aj pre Slovensko," vyhlásil Konrád pre šport.sk.

Radoslav Tybor je s 21 bodmi najproduktívnejším hráčom Pardubíc. V poradí kanonierov českej extraligy je tretí s 13 presnými zásahmi.

Pavol Skalický hrá životnú sezónu. Je najproduktívnejším slovenským hráčom v českej extralige. V bodovaní celej súťaže je so ziskom 25 bodov piaty.

Libor Hudáček pravidelne nastupuje v elitnom útoku Liberca. Má len o bod menej na konte ako Skalický a je hneď za ním, teda na šiestej pozícii v bodovaní českej extraligy.

Konrád sa pozastavil aj nad tým, prečo tak dlho neobliekol reprezentačný dres. Nie je tajomstvom, že dlhodobo mal zdravotné problémy, poriadne ho potrápili slabiny a ako sám priznáva, mal už kadejaké myšlienky.

„Žiaľ, v posledných rokoch sa ku koncu sezóny borím so zdravotnými problémami a zraneniami. Ťažko povedať, čomu pripísať, že sa mi udiali. Možno ide o súhru viacerých okolností. Chytával som veľa zápasov a často aj na úkor menších zranení. Na konci sezóny mi potom telo vystavilo stopku. Aj aktuálny ročník som začal prakticky bez poriadnej letnej prípravy. Celé leto som si dával do poriadku slabiny. Nevyzeralo to ružovo. Začínal som už myslieť na rôzne scenáre. Slabiny ma boleli, nemohol som ani spávať. Keď som sa obracal v posteli na druhý bok, budil som sa na pichanie v nich. Musím si však zaklopať, momentálne držia pokope a nemám žiadne problémy. Musím sa dať dohromady skôr psychicky, ako fyzicky."