Podkonický reagoval na kritiku Nagya z domácich MS: Mladí ubránili jeho diskutabilné vylúčenie

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Nagy kritizoval mladých trénerov za chyby v zápase s Nemeckom na domácich MS 2019. Tréner Podkonický mu posiela jasný odkaz

Určite si spomeniete na fatálny záver zápasu Slovenska s Nemeckom na MS 2019. Naši hokejisti vyhrávali dve minúty pred koncom 2:1, napokon prehrali 2:3 a práve záverečný skrat ich stál postup do štvrťfinále.

Ladislav Nagy v podcaste Boris a Brambor kritizoval rozhodnutia trénerov.

„Bola zhruba minúta a pol do konca, päť na päť, stredné pásmo, buly. Nemci mali na ľade najlepších hráčov a ešte aj s brankárom v bránke. Náš tréner, mladý, nechcem menovať, tam poslal mladých chlapcov. Liška, Lunter a v obrane Marinčin s Jarošom."

„Tréneri si mysleli, že to ubránia, ale v takejto situácii je potrebné dať tam najlepších hráčov. Napríklad Rišo Pánik, čo hral celú sezónu v NHL v oslabeniach, tam vôbec nešiel. Bol som prekvapený, že si po zápase nezbalil výstroj a neodišiel na druhý deň domov," pokračoval Nagy.

Podľa skúseného, už bývalého, útočníka mali v kľúčovom závere poslať tréneri na ľad hráčov z NHL.

„Tatar, Pánik, Sekera a ďalší starší hráči mi po zápase u mňa na izbe povedali, že boli prekvapení, prečo nešli na ľad. Osobne si myslím, že keby minútu a pol do konca zápasu dostala prvá päťka gól, zoberie celú zodpovednosť na seba."

„Dobre, Nemci vyrovnali, keď tam boli mladí. Stalo sa. Ale tí mladí, také situácie nikdy nezažili. A čo povieš 18-ročnému chlapcovi? Môj osobný názor je, že aj tréneri mohli na seba zobrať zodpovednosť a povedať, že aj oni spolu s hráčmi spravili chybu," uzavrel svoju kritiku Nagy.

Andrej Podkonický stál na domácom šampionáte po boku Craiga Ramsayho ako jeden z asistentov. Kritika sa teda týkala aj jeho. V nedávnom rozhovore pre šport.sk vysvetlil situáciu zo svojho uhla pohľadu a odpovedal na kritiku Ladislava Nagya, ktorú, ako sám priznal, zachytil.

„S Kanadou sme dostali šesť gólov a pri niektorých z nich sme mali na ľade aj skúsených hráčov. Postrehol som, že Laco (Nagy) kritizoval, že na ľade v závere zápasu s Nemeckom neboli skúsení hráči. Vtedy ostávalo do konca 2:23 minúty a buly sme mali v strednom pásme. Jeden z obrancov sa dostal k nahodenému puku a mohol ho pokojne vyviesť alebo rozohrať stredom na úplne voľného spoluhráča, ale on ho prihral rovno Nemcom.

Takisto ďalší tam mal znova puk, ktorý mohol vyhodiť, no prihral ho rovno stredom... To sú ale také chyby, ktoré sa stávajú. Na druhej strane treba spomenúť, že títo mladí hráči zase ubránili diskutabilné vylúčenie Laca Nagya. Tam sme mohli dostať gól na 2:2 a možno by sa kritika zniesla práve na Ladislava Nagya. Chyby sme urobili aj my na striedačke, ale nemyslím si, že boli také fatálne, aby nás stáli zápas s Nemeckom."