Počet Slovákov v hlavných kempoch NHL sa zvýšil na 21, zoznam už zverejnilo aj Calgary Flames

v kategórii: Hokej 0

Najväčšie slovenské zastúpenie je v Bostone Bruins, kde figurujú brankár Jaroslav Halák, obranca Zdeno Chára a útočníci Peter Cehlárik s Martinom Bakošom. CALGARY 14. septembra (WebNoviny.sk).

Klub zámorskej NHL Calgary Flames zverejnil zoznam hokejistov, ktorí sa zúčastnia na predsezónnom kempe. Figurujú v ňom aj dvaja mladí slovenskí útočníci - Adam Ružička a Miloš Roman.

Najviac Slovákov v Bostone


Dovedna sa zapojí do spoločnej prípravy jednotlivých tímov zámorskej profiligy až 21 hráčov spod Tatier. Informácie pochádzajú z oficiálnych klubových webov.

Najväčšie slovenské zastúpenie je v Bostone Bruins, kde figurujú brankár Jaroslav Halák, obranca Zdeno Chára a útočníci Peter Cehlárik s Martinom Bakošom. Isté miesto v A-tíme majú však len prví dvaja menovaní.

Okrem nich disponujú jednocestnými kontraktmi gólman Peter Budaj v Los Angeles Kings, bek Martin Marinčin v Toronte Maple Leafs a krídelníci Richard Pánik z Arizony Coyotes, Tomáš Tatar z Montrealu Canadiens a Marko Daňo z Winnipegu Jets.

Gáborík, Sekera a Jurčo sú zranení


Naopak, dvojcestné kontrakty majú brankár Patrik Rybár v Detroite Red Wings, obrancovia Christián Jaroš v Ottawe Senators, Erik Černák v Tampe Bay Lightning, Martin Fehérváry vo Washingtone Capitals a útočník Marián Studenič v New Jersey Devils.

alebo útočníci Radovan Bondra (Chicago Blackhawks), Kristián Pospíšil (Toronto Maple Leafs), Miloš Roman a Adam Ružička (obaja Calgary Flames).

, pretože obaja laborujú so zranením.

, ale pre kožné problémy už nebude pokračovať na profesionálnej úrovni. Tomáš Jurčo je aktuálne voľným hráčom, no nedávno podstúpil operáciu a podľa vlastných slov sa vráti na ľad najskôr v decembri.Slováci v hlavných kempoch NHL


Anaheim Ducks: Roman Durný

Arizona Coyotes: Richard Pánik

Boston Bruins: Martin Bakoš, Peter Cehlárik, Jaroslav Halák, Zdeno Chára

Calgary Flames: Adam Ružička, Miloš Roman

Carolina Hurricanes: Michal Čajkovský

Chicago Blackhawks: Radovan Bondra

Detroit Red Wings: Patrik Rybár

Los Angeles Kings: Peter Budaj, Michal Ivan

Montreal Canadiens: Tomáš Tatar

New Jersey Devils: Marián Studenič

Ottawa Senators: Christián Jaroš

Tampa Bay Lightning: Erik Černák

Toronto Maple Leafs: Martin Marinčin, Kristián Pospíšil

Washington Capitals: Martin Fehérváry

Winnipeg Jets: Marko Daňo
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.