Po facke z domácich MS sa chce zdvihnúť a poučiť. Rybár verí v pozitívny reštart vo Fínsku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Patrik Rybár sklamanie zo svojich výkonov na domácich MS chce liečiť v krajine úradujúcich majstrov sveta.

Patrik Rybár po premiérovej sezóne v zámorí na farme Detroitu v Grand Rapids síce dostal kvalifikačnú ponuku novej zmluvy, no organizácia Red Wings s ním nepočítala a chcela si len na neho udržať práva v rámci NHL. Reprezentačný gólman sa tak obzeral po niečom inom, napokon zakotvil vo fínskom Kärpät Oulu, dres ktorého oblieka aj jeho reprezentačný kolega útočník Michal Krištof.

„Teším sa na pôsobenie v tomto tíme. Oulu má výborne riadený klub. Každý rok obmenia káder, hráči odídu do KHL či zámorských líg, ale tím hrá na špici kvalitnej fínskej súťaže. Dúfam, že pomôžem tímu k úspechom," zaželal si Rybár v rozhovore pre šport.sk.

„Michal mi hovoril o novom pôsobisku len samé pozitíva. Nadšene mi rozprával o meste, klube, tréneroch. V rovnakom duchu sa vyjadroval aj Vladimír Országh, ktorý bol v Oulu na stáži na konci minulej sezóny," dodal.

Rybárovi nevyšli domáce MS. Nastúpil v troch stretnutiach, inkasoval priemerne 3,45 gólu a mal len 86,4 % úspešnosť zásahov. Veľmi slabé. Na jeho adresu sa zniesla o to väčšia kritika, že Ján Lašák ho nominoval miesto skúseného Júliusa Hudáčka, nášho jediného gólmana z nadnárodnej KHL.

„Som sklamaný z výkonov na šampionáte. Chýbal nám kúsok šťastia. Napriek tomu si myslím, že reprezentácia má perspektívu. Bohužiaľ, mne turnaj nevyšiel. Dúfam, že mi Fínsko pomôže sa znova naštartovať a do reprezentácie sa vrátim s dobrými výkonmi."

„Nevedel som sa chytiť dobrými zákrokmi. Tento turnaj mi nevyšiel. Dúfam, že sa poučím. Vždy to je o tom, aby človek dostal facku a potom sa následne zdvihol," snaží sa Rybár zachovať pozitívny pohľad na vec.

Fínska Liiga patrí medzi najkvalitnejšie európske súťaže a Rybárovi v progrese rozhodne pomôže. Vo Fínsku veľmi kvalitne pracujú s mladými hráčmi, s gólmanmi a množstvo hráčom odtiaľ mieri priamo do NHL. V niečo podobné verí aj Rybár. Chce sa po sklamaní z domácich MS oklepať, získať späť sebadôveru, pomôcť tímu k dobrým výsledkom a čo príde potom, to teraz nerieši.