Peniaze z NHL za Sýkoru s Nemcom pomôžu Nitre k novému štadiónu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Nitre k novému štadiónu pomôžu aj peniaze z NHL za Adama Sýkoru a Šimona Nemca.

V Nitre plánujú výstavbu nového štadióna. K realizácii tohto projektu by mali pomôcť aj peniaze od klubov NHL za draftovaných hráčov Šimona Nemca a Adama Sýkoru. Malo by ísť o čiastku vo výške zhruba polmilióna amerických dolárov.

„Časť si nechávame ako rezervu, lebo nikdy neviete, aká bude situácia s covidom, časť investujeme do mládeže a zlepšenia podmienok. Už teraz sme prerábali posilňovňu a s Mirom rozmýšľame, že časť investujeme do projektu nového štadióna. Chceli by sme sa finančne na tom podieľať s mestom, so župou a prípadne s ďalšími stranami, aby bola myšlienka živá," prezradil manažér Nitry Tomáš Chrenko pre Denník Šport.

Nitra má podľa mnohých najlepších fanúšikov na Slovensku a tí si rozhodne nový stánok zaslúžia. Ako to aktuálne vyzerá s projektom nového štadióna pod Zoborom?

„Máme už štúdiu štadióna, ktorý by bol pre päťtisíc fanúšikov, niečo podobné ako majú v Třinci. Aréna by mohla stáť vedľa súčasnej, kde je starý zimný štadión. Verím, že sa to už konečne niekam pohne. Ľudia chcú chodiť do pekného prostredia. Náš zimák má za sebou veľa, opravovať a rekonštruovať ho nemá zmysel. Je cítiť aj tlak verejnosti. Dúfam, že sa to pohne a dočkáme sa novej arény," zaželal si Tomáš Chrenko.