Pašek prezradil rozpočet Bratislava Capitals, klub žiada štát o pomoc

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Pašek prezradil rozpočet Bratislava Capitals a klub žiada o pomoc v ťažkých časoch štát

Ice-Hockey League (IHL), predtým EBEL, odštartuje premiérovo novú sezónu aj so slovenským účastníkom. Tým bude Bratislava Capitals.

Klub čaká náročný vstup z hľadiska obdobia, v ktorom sa nachádzame. Svet bojuje s pandémiou koronavírusu a množstvom obmedzení a negatívnych vplyvov.

Na Slovensku aktuálne platí nariadenie o maximálne 500 ľuďoch na interiérových podujatiach. No hrozí, že Rakúsko či Taliansko vstúpia na zoznam červených krajín.

„Keby sa to znížilo explicitne na 50 fanúšikov, zápas by sme dokázali odohrať a tým pádom by to bolo v poriadku. Pokiaľ by ale nariadenie znelo na maximálny počet prítomných 50 ľudí na štadióne, tak by sme mali problém. Museli by sme samozrejme hľadať varianty," vyhlásil generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek ml. pre šport.sk.

„Môže sa totiž stať naozaj čokoľvek, vrátane uzavretia hraníc. V tejto chvíli je viacero scenárov, no my chceme hrať a budeme bojovať do konca, aby sa tak aj udialo," dodal na margo hrozieb, ktorým klub môže čeliť.

Slovenské kluby opäť plánujú protestné búchanie hokejkami o ľad. Žiadajú štát o finančnú podporu v neľahkom období. Ako prezradil Pašek, je medzi nimi aj Bratislava Capitals.

„Takisto žiadame o pomoc, pretože sme klub, ktorý bude hrať najvyššiu súťaž a ešte k tomu zahraničnú. Tiež by sme prijali pomoc od SZĽH."

Bratislava Capitals ambiciózne vstupuje do nadnárodnej súťaže napriek tomu, že oproti rakúskym klubom má výrazne nižší rozpočet.

„Viem, že majú niekoľkonásobne vyššie rozpočty na platy hráčov ako my. Ten náš sa pritom pohybuje okolo 650-tisíc eur."

Capitals idú na to zodpovedným spôsobom, rozpočet je stanovený bez príjmov zo vstupného, ktoré môžu a nemusia byť, v závislosti od aktuálnych vládnych nariadení v súvislosti s koronavírusom.

„Hlavný akcionár pán doktor Ďurkovič stanovil pevnú sumu, s ktorou môžeme pracovať a budeme pracovať. Samotný rozpočet je uvádzaný bez príjmov zo vstupeniek, aby sme mali nejakú istotu, s čím môžeme rátať a boli na všetko pripravení."

Veľmi sympatické na Bratislava Capitals je, že na súpiske pre nadnárodnú IHL má v prevažnej miere slovenských hokejistov.