Pardavý o nominácii do Pjongčangu: Hudáčkovcov by som nebral!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Asistent trénera trenčianskej Dukly Ján Pardavý by bratov Hudáčkovcov do olympijskej nominácie nezaradil. Prečo?

Bývalý vynikajúci hokejista, v súčasnosti televízny spolukomentátor a asistent trénera Dukly Trenčín Ján Pardavý šokoval, keď v rozhovore pre denník Šport uviedol, že bratov Hudáčkovcov by do olympijskej nominácie nezaradil.

„Libor je kreatívny, ale často si na ľade robí, čo chce," zdôvodnil Pardavý svoj názor. „Kouč Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan budú istotne posudzovať mnohé aspekty, ale mne tam Libor nevychádza," dodal.

S vynechaním Libora Hudáčka sa dá s Pardavým súhlasiť. V Örebro HK sa mu v tejto sezóne ani zďaleka nedarí podľa predstáv a nenadväzuje na výborné výkony z uplynulého ročníka. Ako sám priznal, stoja za tým aj jeho dlhodobé problémy s ramenom. Dokonca je v hre aj operácia.

Ale vynechať z olympijskej nominácie Júliusa Hudáčka? To je veru trochu pritiahnuté za vlasy. V Čerepovci chytá známy šoumen v obrovskej pohode, Severstaľ ťahá v ústrety playoff. Dokonca si výbornými výkonmi vypýtal nomináciu do Zápasu hviezd KHL.

„S prihliadnutím na skutočnosť, že Julo v reprezentácii nemal žiaden skvelý turnaj, by som sa rozhodol pre iných," vysvetlil Pardavý, prečo by slovenskú brankársku jednotku z posledných dvoch MS do Pjongčangu nezobral.