Pardavý chlapsky priznáva: Nedokázal som z hráčov dostať to najlepšie. Pomýlili sme sa aj pri niektorých posilách

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Nehľadá žiadne výhovorky! Tréner Ján Pardavý sa ako chlap postavil k svojmu odvolaniu z pozície hlavného trénera Dukly Trenčín. Pre toto končím!

Tréner Ján Pardavý bol odvolaný z funkcie hlavného trénera Dukly Trenčín. K situácii sa postavil ako chlap, nehľadá žiadne výhovorky, o dôvodoch svojho konca hovorí úprimne a pragmaticky.

„Môj poznatok je, že som nedokázal z hráčov dostať to najlepšie, čo v nich je. Preto som skončil. Teraz je rad na hráčoch, aby dokázali tím pozdvihnúť," vyhlásil v rozhovore pre Denník Šport.

Zároveň priznal, že realizačný tím a vedenie nemali šťastnú ruku ani pri výbere niektorých letných posíl.

„Povedal som vedeniu, že mužstvo potrebuje doplniť. Hlavné je, aby trafili do posíl. V niektorých menách sme sa počas leta zmýlili, to si musíme priznať."

Pardavý prehovoril aj o svojej budúcnosti. Bude pokračovať v práci pri reprezentácii ako jeden z asistentov Craiga Ramsayho. Od klubového hokeja by si však chcel oddýchnuť minimálne do konca sezóny.

„Momentálne som nastavený tak, že si chcem od klubového hokeja oddýchnuť do konca sezóny. Samozrejme, po mesiaci, dvoch môžem zmeniť názor, ale teraz to vnímam takto. Chcem sa venovať len reprezentácii. Uvidíme, čo sa ukáže."

Pardavý skončil po tom, ako Dukla prehrala štyri z piatich zápasov. Aktuálne Trenčínu patrí šiesta pozícia, zaručujúca miestenku vo štvrťfinále play off.