Pánik asistoval pri triumfe Capitals, zvyšné tri stredajšie zápasy NHL boli dramatickejšie (video)

v kategórii: Hokej 0

Richard Pánik bodoval v druhom zápase po sebe.

podľahol "letcom" na domácom ľade 2:5.

Rodák z Martina v 15. minúte šikovnou zadovkou našiel dánskeho útočníka Larsa Ellera, ktorý svojim 16. gólom v sezóne otvoril skóre duelu v Capital One Arene. Pre Pánika to bola jubilejná desiata asistencia v aktuálnom ročníku a celkovo 18. bod.

Slovenský útočník bodoval v druhom zápase po sebe, keďže v nedeľu skóroval do siete Minnesoty. Na ľade strávil 11:44 min a okrem spomenutej asistencie či dvoch striel na bránku zaujal aj tvrdou hrou do tela.

radosť z 800. odohraného zápasu v základnej časti NHL.

James van Riemsdyk sa zranil

Hráči Philadelphie boli spokojní so ziskom dvoch bodov, no menej ich už potešilo zranenie Jamesa van Riemsdyka. Produktívny americký útočník sa v prvej tretine snažil zablokovať strelu domáceho obrancu Jonasa Siegenthalera, no utrpel pri tom zlomeninu ruky.

"Je to elitný hráč v tejto súťaži. Veľa toho urobí pre tím a to je dôvod, prečo dáva 25 a viac gólov každý rok. Máme však mladých hráčov, ktorí odohrali veľa zápasov v tejto sezóne a očakávam od nich to isté," povedal útočník Kevin Hayes.

Dve predĺženia

Zvyšné tri stredajšie zápasy NHL boli dramatickejšie, v dvoch prípadoch dokonca muselo rozhodnúť až predĺženie.

3:4 po predĺžení, keď 1,2 sekundy pred koncom pridaného času rozhodol švédsky forvard Rickard Rakell.

(2:4).

Výsledky - NHL

• streda
Washington - Philadelphia 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

* Richard Pánik (Washington) odohral 11:44 min, 1 asistencia, 1 plusový bod, 2 strely na bránku, 4 "hity"

Calgary - Columbus 3:2 po predĺžení (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

Colorado - Anaheim 3:4 po predĺžení (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Vancouver - Arizona 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.