Pálffy, Handzuš... Kto bude novým generálnym manažérom reprezentácie?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Miroslav Šatan sa stal novým prezidentom SZĽH a otázka znie, kto zasadne na uvoľnený post generálneho manažéra slovenskej reprezentácie?

Miroslav Šatan sa podľa očakávania stal novým prezidentom SZĽH. Uvoľnil stoličku generálneho manažéra reprezentácie. Kto ho nahradí?

Žigmund Pálffy, ktorý sa dostal do Výkonného výboru SZĽH, si na túto pozíciu netrúfa. Prezradil to po Volebnom kongrese SZĽH v rozhovore so slovenskými novinármi.

„Mohol by som to robiť, ale asi by som na to nemal nervy. Ale chalani ako Mišo Handzuš majú viac citu pre výber hráčov, ja som iný. Ja mám rád útočných hráčov, oni zasa vedia poskladať tím vyrovnanejšie, aby bola dobrá aj hra dozadu. Takže ťažko povedať. Záleží všetko od kompromisov. Ale Miro Šatan má dobrý vkus. Teraz je ťažké niekoho hľadať, pretože 'Šarky' to robil dobre a nájsť niekoho na jeho miesto nebude jednoduché."

Michal Handzuš. To je meno, ktoré sa v súvislosti s uvoľnenou pozíciou generálneho manažéra núka do pozornosti.

V pozadí slovenského hokeja sa pohybuje už niekoľko rokov, de facto od čias pamätného bojkotu viac ako 50 hokejistov, ktorý "dotlačil" k predčasným voľbám prezidenta zväzu, na ktorých bol zvolený Martin Kohút. Na domácich MS pôsobil Handzuš vo funkcii jedného z asistentov trénera Craiga Ramsayho.