Oto Haščák zdôvodnil, prečo po úvodných zápasoch nehral Šimon Nemec a čo ešte potrebuje zlepšiť

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Oto Haščák prezradil, prečo vypadol Šimon Nemec po úvodných zápasoch ZOH v Pekingu zo zostavy a čo ešte potrebuje zlepšiť.

Hovorí sa o ňom ako o žiarivom prospekte, ktorý môže pokojne pomýšľať na top 10 draftu NHL. Obranca Šimon Nemec patrí medzi kľúčových hráčov extraligového tímu HK Nitra. Šancu dostal aj na ZOH v Pekingu. No po úvodných zápasoch vypadol zo zostavy. Nič to však nemení na tom, že má v zbierke cenný bronz.

Asistent generálneho manažéra reprezentácie Oto Haščák a zároveň skaut NY Rangers prezradil, prečo Nemec zo zostavy vypadol a na čom ešte potrebuje najviac zapracovať.

„Chalani chceli po zranení Mareka Ďalogu hrať na šesť bekov. Chceli byť viac v tempe. Šimon dostal v prvých dvoch zápasoch veľký priestor, bol unavený a v sedemnástich rokoch je to náročné. On je však rovnaký klenot, ako Juro Slafkovský. Musíme im dávať šancu, vybrusovať ich a brať do prípravy na majstrovstvá sveta aj iných. Má obrovský potenciál byť výborný obranca v NHL. Potrebuje len zosilnieť, zlepšiť koordináciu a rýchlosť v obrátkach. Je však výborne naštartovaný," uviedol Haščák v rozhovore pre Denník Šport.