Oto Haščák rozobral dôvody, prečo nezobrali Lantošiho a Lišku do Pekingu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Asistent GM Mira Šatana Oto Haščák rozobral podrobnejšie dôvody, pre ktoré nezobrali Adama Lišku a Róberta Lantošiho do Pekingu.

Dve najprekvapujúcejšie absencie v olympijskej nominácii pre Peking 2022 boli útočníci Adam Liška a Róbert Lantoši. Liška pravidelne nastupuje v prvom útoku Čerepovca v najkvalitnejšej európskej súťaži KHL. Lantoši zas vlani na MS v Rige vytvoril mimoriadne úderný prvý útok s Marekom Hrivíkom a Petrom Cehlárikom.

Asistent generálneho manažéra reprezentácie Oto Haščák v rozhovore pre Denník Šport podrobnejšie rozobral príčiny, prečo sa rozhodli spomínanú dvojicu útočníkov do Pekingu nezobrať.

„Nehovorím, že Adam Liška, alebo Robo Lantoši sú zlí hráči. Určite budú hrať v národnom tíme roky. Nemôžete však mať len samých robotníkov, ktorých sme mali veľa. Preto sa tam nedostal Adam. S Robom sme sa rozprávali, že sa musí zmeniť, lebo svetový hokej je najmä o súbojoch. Vie, v čom má pridať. Férovo sme to rozobrali. Počítam s ním do ďalších zrazov na reprezentačné akcie."