Oto Haščák chce v HC Slovan dávať priestor mladým: Spomína tieto tri mená

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Oto Haščák netají plán dávať v HC Slovan viac priestoru mladým. Spomína tieto tri mená

Oto Haščák pracoval dlhé roky ako skaut v NHL. Na mladých perspektívnych hráčov má "čuch", resp. skúsenosť s ich správnym výberom. Potvrdil to aj na pozícii asistenta generálneho manažéra slovenskej reprezentácie, v ktorej v posledných rokoch dostávali mladíci značný priestor.

Podobný plán má aj na pozícii generálneho manažéra HC Slovan Bratislava. Haščák je pripravený poskytnúť mladíkom viac priestoru v prvom tíme po vzore reprezentácie.

„Určite áno. Šotek je v základe, rozmýšľame aj o Žabkovi. Nikomu ale nič garantovať nechcem a nikdy nebudem. Je tam aj mladý Dej, ktorý má veľkú perspektívu, má výborný somatotyp, videl som ho na 18-kach, veľmi sa mi páčil," prezradil Haščák tri mená mladíkov v rozhovore pre šport.sk.

„Hráči sa musia o to pobiť, nikto to zadarmo nedostane len pre to, že je mladý. Samozrejme, musia dostať adekvátnu šancu, aby sa ukázali, presvedčili nás a potvrdili svoje kvality. Do budúcnosti chceme stavať na týchto mladších hráčoch, aby sme mali nejakú budúcnosť a perspektívu," dodal.

Tri mená mladíkov, ktoré spomína Oto Haščák


Boris Žabka (18 rokov, obranca) - Hokejovo vyrastal v Česku (pôsobil v mládežníckych tímoch Mladá Boleslav a Oceláři Třinec). V minulej sezóne už v piatich zápasoch ochutnal seniorskú extraligu v drese prvého tímu HC Slovan Bratislava. Bol súčasťou tímu do 18 rokov, ktorý vybojoval postup do elitnej kategórie MS.

Alex Šotek (18 rokov, útočník) - Odchovanec HK Poprad. V uplynulej sezóne odohral 9 zápasov za "kamzíkov" v extralige a vrátane play off odohral 41 zápasov za HC Slovan, s ktorým slávil aj zisk majstrovského titulu. Predstavil sa aj na MS do 18 rokov - v piatich zápasoch raz skóroval a pridal dve asistencie.

František Dej (17 rokov, útočník) - Má výborné fyzické parametre (194cm/91kg). Odchovanec HC Slovan Bratislava. V uplynulej sezóne hrával za dvadsiatku Slovana (21 zápasov/24 gólov), za osemnástku v druhej najvyššej súťaži (24 zápasov, osem bodov) a v rovnakej súťaži odohral za Modré krídla Slovana 21 zápasov so ziskom šiestich bodov.