Oto Haščák: Cehlárik s Hrivíkom si na olympiáde vypýtali Slafkovského do prvého útoku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Oto Haščák prezradil zaujímavosť z olympiády v Pekingu, ktorá dokazuje výnimočnosť a kvalitu Juraja Slafkovského.

Viceprezident Montrealu pre hokejové operácie Jeff Gorton prezradil, že kľúčové pri výbere Juraja Slafkovského ako draftovej jednotky, boli jeho fenomenálne výkony na olympiáde v Pekingu. Slafkovský pomohol Slovensku k historickému bronzu, bol najlepším strelcom aj najužitočnejším hráčom turnaja.

Bývalý skaut New York Rangers a ex-asistent generálneho manažéra slovenskej reprezentácie Oto Haščák prezradil zaujímavosť z Pekingu, ktorá dokazuje Slafkovského výnimočnosť a veľkú kvalitu.

„Jágr sa vždy usmieval, vždy bol veľmi pozitívny. V šatni bol veľmi zábavný. Vo veku 17 rokov bol pripravený hrať na majstrovstvách sveta na seniorskej úrovni. To isté Slafkovský," hovoril Haščák pre The Athletic.

„Ani nie na ľade, ale mimo ľadu na večeriach je to veľmi veselý chlapík. Žartuje so všetkými hráčmi. Rozprával som sa s Nickom Bobrovom (pozn. skaut Rangers) a povedal som: Ak niekto dokáže odolať veľkému tlaku v Montreale, bude to tento chlap. Nepoznám Wrighta a nepoznám Cooleyho, ani ostatných chalanov z draftu. No videl som Juraja na dvoch majstrovstvách sveta a na olympiáde," pokračoval skúsený odborník, ktorý sa z reprezentácie posunul na pozíciu generálneho manažéra HC Slovan Bratislava.

„Keď hral vo štvrtom útoku, prišli za nami kapitán tímu Marek Hrivík a Peter Cehlárik, ktorí v tom čase hrali v KHL a povedali: Chceme s ním hrať. Potom Craig Ramsay nasadil Slafkovského do prvého útoku a do prvej presilovkovej formácie a ukázalo sa, že je to najlepšia partia. 17-ročný chlapec tak urobil lepších hráčov zo starších hráčov prvého útoku," chválil Slafkovského Oto Haščák.

„To bolo niečo. Bolo to proste wow. Wow, wow, wow!"